IndieKicks #95: 3 hračky pre deti každého veku

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Kto sa ako malé dieťa rád hral? A ruku na srdce, kto sa rád hrá, aj keď je starší? Dnes som vybral pár projektov s hračkami pre menších aj väčších, prípadne pre všetky vekové kategórie.

MIXED ANIMALS: How wild is your imagination?

Vytvor si svojho plyšáka! Teda nie úplne, ako chceš, ale zo základných dielov si môžeš poskladať viac či menej štandardné plyšové zvieratko. K dispozícii máš hlavu, telo a k tomu nejaké končatiny či iné časti tela, ktoré k sebe pripojíš všitými magnetmi. Takže nos namiesto nohy, ucho namiesto ruky, noha namiesto ucha a podobné zverstvá sú realizovateľné a vítané. Teda neviem, ako sa s tým zabaví dospelý, ale pre deti by malo byť zaujímavé poskladať a preskladať si plyšáka.

Načo mať 4 zvery, keď môžeš mať jedno modifikovateľné? Cena sa pohybuje od $39 (+ $10)za 11 dielnu hračku (telo, hlava, nohy, ruky + 5x “príslušenstvo”) až po najdrahší set za $139 (+ $20), kde dostaneš 2 sady plyšákov, tmavú a svetlú, čo je dohromady 54 kusov, z ktorých si poskladáš mutantov podľa najbujnejších fantázií.

 

Kreatívna stavebnica pre deti so špajdľami

Ďalšia hračka, ktorá rozvíja kreativitu, je z ideassterteru. Ponúka niekoľko druhov základných dielov, ktoré samé o sebe nič nerobia, ale keď ich pospájaš špajdľami, tak si z toho môžeš poskladať takmer čokoľvek. Autor má zatiaľ prototyp z 3D tlačiarne, ale ten nemá úplne správne vlastnosti, dieliky treba odliať z kvalitnejšieho materiálu a ešte vylepšiť. Kampaň je flexibilná, takže aj keď si len jeden človek vyberie odmenu za 25€, tak dostane svoju stavebnicu so 125 kusmi. Celkový cieľ je 1 200 € a zatiaľ sa kampani moc nedarí, ale autor už našiel ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť s výrobou a odlievať prvé (a testovacie) kusy.

stavebnica

 

Sabertron: Foam Swords with Electronic Scoring

Posledný projekt je nielen pre deti, ale asi hlavne pre dospelých, ktorí sa radi mlátia mečmi. Sabertron je “molitanový” meč, ktorý je trošku chytrejší ako kus dreva a dokáže počítať skóre – počet zásahov do protivníka. Je to vlastne laser tag s mečmi. Predstav si, že na LARPe už nebudeš musieť kričať: “za jedna, za jedna, za jedna”, ale ti to meč sám spočíta. Awesome, nie? Cena však nie je práve najnižšia, jeden pár mečov stojí $99 (+ $40) a vybrať si môžeš buď stredoveký alebo svetelný.

Pridaj komentár