IndieKicks #96: 3 krátke filmy, ktoré skúmajú silu ľudských rozhodnutí

In Crowdfunding, Filmy, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dnes sa pozrieme na pár (+1) krátkych filmov, ktoré využívajú sci-fi námety, aby sa mohli preskúmať silu ľudských rozhodnutí a zamysleli sa nad tým, čo je to byť človekom. Všetci autori projektov už predtým pracovali na iných filmoch/seriáloch, prípadne si už nejaký ten krátky film aj natočili, takže nie sú úplní začiatočníci.

B4 – Time Travel Short Film

B4 okrem skratky nemá nič spoločné s Babylonom 4 (teda okrem cestovania časom, ups, spoilers). Takže tento krátky film bude časovka o chlapovi, ktorého po smrti jeho ženy kontaktuje záhadná osoba s tým, že by ju mohol zachrániť. Pokiaľ bude scenár dobrý a nebude to len jedna z kópií toho, čo sme už videli vo filme The Time Machine, tak to môže byť v skutku zaujímavé. Film má byť hotový v septembri a svoje meno do titulkov a podpísaný scenár môžeš dostať za £10 a DVD od £20.

 

ZELOS

Zelos je ďalší krátky film so sci-fi tematikou. Jeho hlavnou postavou je súťaživá matka, ktorá si objedná klon z Kórey, aby jej pomohol s prácami okolo domu a ona mohla tráviť viac času s manželom a deťmi. Ale skutočným dôvodom je, že chce zatieniť svoju bezchybnú kamarátku. Nakoniec začne súťažiť aj s klonom a uvedomí si, že tá kúpa nebola práve najlepší nápad. Short bude hotový v marci 2015 a za $10 si ho budeš môcť stiahnuť (a tvoje meno bude na webe a Facebook stránke).

 

1080 – A Short Film

A do tretice si dáme filmík z postapokalyptickej budúcnosti a totalitnej vlády. Pestujú sa tu geneticky modifikovaní ľudia bez slobodnej vôle, určení pre pracovné tábory. Príbeh je o jednom podčlovekovi, ktorému sa podarí ujsť a nájde útočisko v opustenom antikvariáte, kde stretne starca Hectora. Myšlienkou filmu je preskúmať, čo znamená byť človekom. Projekt je nízkonákladový s cieľom £500, kde už za £5 uvidíš svoje meno v titulkoch a dostaneš prístup k fotkám z produkcie. Hotový bude v júli tohto roku.

Pridaj komentár