IndieKicks #97: 3 multifunkčné tašky, ktoré ti môžu zachrániť život

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Multifunkčné veci sú fajn, hlavne ak ide o veci, ktoré používaš každodenne, napríklad taká taška či batoh. Obzvlášť vtedy, ak ťa kdesi v horách môžu zachrániť od podchladenia alebo si vďaka nim zavoláš pomoc. Na Kickstarteri som našiel 3, ktoré sú celkom zaujímavé a ak nevieš, čo so 150 dolármi, tak si možno aj vyberieš.

GoPlug – Powering Mobility

Taška, batoh, kufor… Modelov je viac, ale spája ich jedno, a tým je 23000 mAh batéria, z ktorej si môžeš dobiť mobil či notebook. Batéria je zabudovaná do vnútra tašky, takže neprekáža a výstupy sú na jednoducho prístupnom otočnom paneli, čiže môže smerovať von alebo dnu. Výstupné koncovky sú 4 – 12V jednosmerný ako v aute (cigaretový zapaľovač), striedavý 110/220V a 2 USB výstupy (2,1A a 1A). A s tými USB výstupmi sa pozerám na vás, ingressáci, s touto taškou môžete mať celú výbavu na deň hrania na chrbte. Najlacnejšia verzia stojí $129 (+ $25) a dostanete ju v septembri.

FaceOff™ – The messenger bag that adapts to your life

O iný typ tašky sa snaží FaceOff. Tu si nevyberieš z viacerých veľkostí, ale vyberieš si vlastný štýl, ktorý môžeš podľa potreby zmeniť, presnejšie vymeniť. Táto taška je modulárna, má vymeniteľnú prednú časť podľa potreby alebo nálady. Za $148 (+ $50) si vyberieš farbu/základ/telo tašky a k tomu dostaneš 4 vymeniteľné predné diely (ktoré si sám vyberieš, samozrejme). Čiže za tú cenu dostaneš 4 tašky v jednej a to všetko (snáď) už v septembri.

 

BedPak

Posledným z dnešnej série batohov či tašiek je BedPak. Hoci pôvodná funkcia je vytvorenie ruksaku s núdzovým lôžkom pre prípad, že musíš stráviť noc na letisku, využiť sa môže aj iných prípadoch. Rozopnutím popruhov sa batoh premení na menšiu karimatku, ktorá je skôr núdzová ako niečo, na čom by som chcel stráviť pár dní, ale pohodlnejšia ako holá podlaha. Okrem toho, že máš v batohu karimatku, stále tam máš dosť miesta na veci a oblečenie potrebné na niekoľkodňový con, možno celé FFko (ak si so sebou nenesieš kostým). A cena? $200 (+ $40) s dodaním v októbri.

 

Pridaj komentár