IndieKicks #98: 2 smart meracie prístroje a jeden amplifikátor myšlienok

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Dnes sa pozrieme na dva zaujímavé meracie prístroje, vďaka ktorým bude tvoj smartphone ešte viac smart a s ním aj ty. A okrem nich si ešte predstavíme predmet priam magického charakteru: amplifikátor myšlienok!

 

Voltset – World’s Smartest Multimeter for Smart Devices

Už som tu viackrát písal o rôznych prístrojoch, DIY hračkách a podobne. No občas na poskladanie niečoho nestačí len skrutkovač a pájka, ale zíde sa aj multimeter, hlavne ak tvoríš niečo s elektronikou. Voltset je menší ako bežný multifunkčný merací prístroj, ale potrebuješ  k nemu smartphone, aby si mal displej a mohol byť chytrý.

Zmerať môžeš napätie, odpor, vodivosť, diódy a vo verzii Pro aj kapacitu, frekvenciu a prúd. Pri používaní nepotrebuješ prepájať koncovky a vyberať, čo ideš merať, to všetko automaticky zistí Volset a na mobile vypíše údaje, nakreslí grafy, dokáže vytvárať tabuľky z nameraných hodnôt a ani s použitím funkcií nemá problém. Štandardnú verziu môžeš mať za $99 (+ $15) a verziu Pro od $139 (+ $15) s dodaním v decembri.

 

SCiO: Your Sixth Sense. A Pocket Molecular Sensor For All!

Maličký prístroj, ktorý vďaka spektrometru zistí chemické zloženie predmetu, na ktorý ho namieriš. Samozrejme, len tak samé od seba to nejde, potrebuješ k tomu mobil s aplikáciou, ktorá porovná namerané hodnoty s databázou a ukáže ti, čo zistila. Zakaždým, keď niečo oskenuješ, poskytuješ zároveň informácie, ktoré zlepšia údaje v databáze a vďaka tomu zas budeš dostávať lepšie a lepšie výsledky.

Na čo by taký gadget mohol byť? Napríklad ti zistí zloženie liekov, obsah látok v ovocí, prípadne zistí, či nie je pokazené, pri živých rastlinách môže zistiť, či ich netreba zaliať, aby nevyschli a veľa ďalších možností. Jeden takýto prístroj stojí $199 (+ $15) a dostaneš ho vo februári 2015 (ak si teda nestihol/nestihla super early bird odmenu).

 

WTF: Thought Amplification Rods

Proste dafuq, ešteže k tomu projektu nie je video, to by som radšej nechcel vidieť. Ale prečo nie, jedna palička na amplifikáciu myšlienok za $300 (+ $20 CAD).

Pridaj komentár