IndieKicks špeciál: Lietajúci skejt z Návratu do budúcnosti sa stáva skutočnosťou

In Crowdfunding, Filmy, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Tento projekt je tak awesome, že všetky ostatné pri ňom blednú závisťou. Štandardnú trojicu crowdfundingových projektov preto nechám ešte chvíľu blednúť niekde v kúte a pozrime sa spolu na predmet, ktorý dnes vyvolal toľko rozruchu.

Pamätáš si ešte túto slávnu scénu?

Písal sa rok 1989, keď vyšiel film Návrat do budúcnosti 2, ktorý odrážal našu predstavu o tom, ako má vyzerať budúcnosť v roku 2015. Jedna z vecí, ktorú sme si predstavovali, že budeme mať, bol lietajúci skejtbord, tzv. hoverboard. Nedávno nás Tony Hawk namotával, že už konečne bude, ale vykľul sa z toho hoax. Koľko pravdy je teda v správe, že tentokrát sa môžeme začať tešiť na skutočný hoverboard?

Hendo Hoverboards – World’s first REAL hoverboard

Áno, je to tak, už sme len kúsok od skutočného hoverboardu, dostupného každému. Nejde o žiadnu antigravitačnú technológiu, ale o zmenšenú verziu toho, čo sa používa v Maglev vlakoch. To znamená, že skejt bude fungovať len na špeciálnom povrchu a vznášať sa bude vďaka magnetizmu. Nič to však nemení na tom, že Hendo je prvý skutočný hoverboard. Vo videu môžeš vidieť skutočný fungujúci prototyp, ktorý sa vnáša asi 2cm nad zemou.

Čo môžeš získať podporou projektu? Napríklad za $299 (+ $30) dostaneš Whitebox, krabičku so sadou Hendo hover “motorov”, ktoré slúžia ako developer kit, môžeš to všetko rozobrať, pripevniť, na čo ti napadne a testovať, ako by sa dali levitačné motory využiť. Ak si priplatíš, dostaneš krabičku pre pokročilých aj s aplikáciou na diaľkové ovládanie Whiteboxu. Hoverboard už nezískaš, aspoň nie teraz, prvých 10 stálo $10 000 a už sú všetky preč.

Tak čo, je hoverboard vynález, ktorý chceš mať doma?

Pridaj komentár