IndieKicks tips #11 – deskovkový špeciál

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Ako to už chodí, časom objavujeme stále viac nových vecí, ktoré existovali predtým, len sme ich možno prehliadali alebo nevyhľadávali. Ja som si takto všimol, či uvedomil, že na Kickstarteri je hŕba hier. O tých počítačových určite každý vie, ale v poslednej dobe na mňa vyskočil aj kopec stolových hier alebo related stuff. Niektoré som už spomenul dávnejšie, ale teraz ich je moc, tak im venujem jeden diel, nech sú pekne pohromade.

We Are Dead: Zombie Mall Massacre Board Game

Začnem zhurta, zombie vyvražďovačka, ale tentokrát z druhej strany. Hráš za zombíkov a tvojou úlohou je vyvraždiť (alebo premeniť na zombíkov) ľudí v nákupnom centre. Čo z tejto hry srší, je možnosť aspoň takejto satisfakcie za všetky tie cesty do obchoďákov, kde sa ti plietli všetci pod nohy a želal(a) si si mať katanu alebo motorovku. Well, možno je to len môj problém, ale aj tak tá tematika je lákavá. Naozaj ťa to neláka, tak čo ešte dodať, že grafickú stránku má na svedomí Mike Morris (súčasný ilustrátor Simpsonovcov). Ak ani to nestačí, môžeš si pozrieť gameplay a prečítať rule book. Za $35 (+$20) dostaneš túto hru v apríli 2013.

Storm the Castle! Semi Co-op Fantasy Battle Board Game

Ak ťa už nebaví a otravuje, že všade vyhrávajú tí “dobrí”, hrdinovia, partia podivínov, čo by sami nič nedokázali a podobne, tak táto hra je možno práve pre teba. Hráš za tú druhú stranu, temných elfov, orkov a iné prívetivé tvory, či rasy. Za úlohu máš dobiť hrad, s tými hnusne dobrými ľuďmi a chceš im pomôcť, tým, že ukončíš ich utrpenie na tomto svete, mwahahaha. Od $55 (+$20) máš komplet hru so všetkými stretched goals. Ešte dodám, že hru robia Giant Goblin Games.

The Official Settlers of Catan Gaming Board

Ak si fanúšik Osadníkov a hrávaš ich často, určite ti lezie na nervy, ako sa rozkladajú hracie elementy a stačí, že nie zakopne do stola a už to je celé rozhádzané. Ak si odpovedal(a) “áno”, tak Bill Trammel má pre teba riešenie, hraciu dosku pre Settlers of Catan. Rozoberacia, prenosná, modifikovateľná pre 3-4 a 5-6 hráčov. Všetky využitia si pozri vo videu. Základnú (3-4 hráči) plastovú dosku máš od $25 (+$20).

Boss Monster: the Dungeon-Building Card Game

Ďalšia hra v štýle “I’m a bad guy”, konkrétne Boss Monster, ktorý sa stará o dungeon. Za úlohu máš pripravovať pasce pre nič netušiacich hrdinov, ktorí ťa chcú, ako inak, zabiť. Ty sa len brániš ako to ide, vyvolávaním monštier, lákaním na poklad do pasce apod. Hra je inšpirovaná napríklad magickmi, osadníkmi a hlavne 8-bit videohrami. Jedná sa o kartovú hru pre 2-4 hráčov, kde sa snažíte škodiť protivníkom, kradnúť im hrdinov, poškodzovať pasce, monštrá,… Za $20 (+$10) je hra tvoja.

Corporate America: The Political Satire Board Game

Ja sa tých zloduchov nezbavím, len tentokrát vo forme korporácií. Ide o satirickú hru, kde sa firmy snažia ovládnuť trh, kúpiť si vládu, manipulovať ľudí a nahrabať peniaze. Ak si chceš vyskúšať aké to je byť majiteľom Big Oil Company alebo ako sa vyhnúť plateniu Dane zo sexu, prípadne sa stať prezidentom, pozri si gameplay a kúp si Corporate America za $45 (+$20).

Global Domination

A na záver si dáme niečo humanitárne. Robím si srandu, radšej sa pokúsme ovládnuť svet. Píše sa rok 2021, neobnoviteľné zdroje už naozaj dochádzajú, životné prostredie je na tom ešte horšie, vlády sa rozpadli a 2-6 frakcií sa snažia získať nadvládu nad celým svetom. Vďaka tejto deck-building board game si môžete vyskúšať, ako by ste obstáli ako hlava jednej z najsilnejších frakcií Zeme. Či sa ti podarí ovládnuť svet môžeš zistiť v marci 2013 za $40 (+$20).

Toto bol len malý výber toho, čo som našiel, ak sa ti máli, tak si pozri Tabletop Games na Kickstarteri.

Pridaj komentár