IndieKicks tips #12 – niečo pre gamerov

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Pred týždňom to boli stolové hry, teraz sa posunieme do digitálneho sveta hlavne vďaka indie hrám. Ako inak, zobral som si na mušku hlavne scifi žáner. Ak prahneš práve po tomto žánri a máš pocit, že teraz nie je veľký výber, napríklad vo vesmírnych simulátoroch alebo FPS, pokračuj v čítaní ďalej.

Interstellar Marines: Prologue

Pohlcujúca AAA indie FPS s prvkami RPG, taktickou co-op a nelineárnou hrateľnosťou zasadená do uveriteľnej budúcnosti. To je tagline tejto scifi strieľačky, alebo inými slovami, malý tím sa snaží spraviť FPS s príbehom rozdelenom do 4 častí, Prológ a Trilógia. Pričom sa zameriavajú na to, aby vás hra vtrhla do deja. Nedovolím si odhadnúť, či prinesie niečo nové, snáď aspoň príbeh a zaradí sa k ostatným multiplatformovým hrám postaveným na Unity engine. Ako bude vyzerať prototyp konceptu, multiplayeru, strieľania a pohybu si môžeš vyskúšať na PC/Mac cez browser. Prológ sľubujú sprístupniť už v decembri pre Early Backers za $10.

Star Citizen

Vesmírny simulátor od legendárneho game dizajnéra Chrisa Robertsa (Wing Commander). Ponor sa alebo vyštartuj do živého, meniaceho sa vesmíru, ktorý je stále v pohybe. Lietaj, strieľaj, bojuj, obchoduj, pusti sa do dobrodružstva. Ak máš rád singleplayer, hurá do toho v offline móde, či v online co-op režime. Keď ti nebude stačiť vesmír vytvorený autormi, dostaneš možnosť pridávať modifikácie pre multiplayer. Kompletný zoznam, na čo všetko sa môžeš tešiť, máš na Kickstarteri aj s rewardom obsahujúcim Beta prístup za $30 (+$5). Vydanie hry sa predpokladá v novembri 2014.

Strike Suit Zero

Nech nelietam moc ďaleko, vesmírny simulátor Strike Suit Zero ťa posadí k ovládaniu stíhačky a hodí ťa do boja. Hneď z obrázkov je vidno, že nejde o obyčajný fighter.Keď ide do tuhého, prepneš sa do Mech módu, kde sa z teba stáva badass mech s lepšou pohyblivosťou a palebnými možnosťami. Ak ti chýbajú space sims, pozri si aspoň gameplay video a ak sa ti to zapáči, môže ti táto hra skrátiť čakanie na Star Citizena, keďže má vyjsť už v januári 2013.

Spaceopoly: a multiplayer sci-fi adventure game

A vo vesmíre ešte ostaneme. Zem zničila katastrofa, well, smog, tak sa musíš vydať do širokého vesmíru a kolonizovať nové planéty, teraformovať, vybudovať priemysel a pokúsiť sa nezničiť ju ako Zem. Proste indie space exploration hra s multiplayerom, ale len pre iPhone a iPad. Od $5 môže byť od februára 2013 tvoja.

Dysis

A konečne niečo z iného súdka, realtime stratégia v kombinácii s FPS. Tento hybrid nie je žiadna novinka, ale určite poteší. Keď ťa prestane baviť sledovať všetko z nadhľadu, ľahko sa môžeš ponoriť do boja v prvej línii a zo svojho robota či tanku spraviť hrdinu alebo kôpku šrotu. Grafika je pekne hranatá, kocôčková, asi inšpirácia mincraftom, ale príde mi príťažlivejšia a krajšia. To, že je terén hranatý, má ešte jednu výhodu, je zostavený z voxelov, čiže si ho môžeš svojimi robotmi prestavať do akej chceš podoby. Betu a updaty až po finálnu verziu máš za $10.

Distance – A Next Generation Arcade Racer

A na koniec futuristické závody na autách, čo miestami lietajú, jazdia po stenách, stropoch,a pod. Graficky vyzerá ako TRON líznutý proteánskou technológiou posunutou trošku bližšie k súčasnosti.

Pridaj komentár