IndieKicks tips #13 – filmy a webseriály

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Už sme tu mali gadgety, deskovky a pc hry. Dnes som si posvietil na webseriály a filmy, samozrejme tak blízko k scifi, ako to len šlo. Čiže niečo zo sveta steampunku, sveta núl  a jedničiek v počítačových hrách alebo v kybervojne a samozrejme čisté scifi o výpravách po Galaxii či skúmaní jednej planéty.

The World of Steam

Webseriál s atmosférou Twilight Zone zasadený do steampunkového sveta. Tento počin bude pekným oživením webseriálovej scény, keďže steampunku tam moc nevidno, osobne si spomínam len na Riese: Kingdom Falling (10 epiek od SyFy). Ale to nie je všetko, čím ma tento webseriál nadchol (teda, zatiaľ len kampaň).

Nejde o žiadnych amatérov, stačí spomenúť, že hudbu bude robiť Bear McCreary, áno, správe, tento človek má na svedomí hudbu k BSG. Zatiaľ je naplánovaných 6 epizód a len my rozhodneme, koľko ďalších spravia. Za každých $30tis. nad hranicu bude jedna naviac. Zoznam hlavný postáv je už na nete. Tak napríklad v druhej hrá Joshua Cox (Lt. Corvin z B5) a Phil Lamarr (Futurama, Pulp Fiction). Kompletný zoznam ľudí nájdeš na facebook fanpage.

Čiže “Shut Up and Take My Money”, teda nie doslovne, lebo tých $5000 na zberateľský soundtrack od Beara aj s podpisom fakt nemám. Ale tak za $50 digital package v HD aj s mp3 hudby k prvej epke (The Clockwork Heart) nie je tak hrozné.

PROSPECT: A Handmade Sci-Fi Short

Krátky sci-fi film o teenagerke s otcom, ktorí hľadajú hemolymfu vzácneho hmyzu na toxickej planéte. Všetko sa zmení, keď na jej otca zaútočí zlodej, čím je donútená dospieť a chce sa pomstiť. Film natočí SHEP Films, ich posledný film “In The Pines” sa tento rok dostal do výberu na 3 filmových festivaloch. Či dokážu natočiť kvalitný short, to posúď sám, aspoň podľa traileru a konceptu. Od $5 dostaneš vstupenku na súkromné premietanie v Seattli a poďakovanie v titulkoch (v júni 2013).

BIT Parts

Predstav si, že si postava v počítačovej hre, pokojne si tam žiješ, kde tu zrazu tam pribehne nejaké hovädo a začne všetkých vraždiť a robiť bordel. Nikto nevie, čo to je za človeka, odkiaľ sa tam vzal a prečo robí, čo robí. Tieto záhady riešia agenti One a Zero z B.I.T. Ide o niečo ako X-Files, ale vo svete PC hier, kde hráč spôsobuje záhady. Každá epka je z inej hry a ty ako divák môžeš hádať akej, keďže epky nie sú pomenované.

Prvých 6 epizód je už pripravených, jedna vyjde každý týždeň. Backeri na Kickstarteri si môžu epizódu pozrieť o týždeň skôr, ako bude verejne dostupná. Produkciu zabezpečuje Blue Goggles Films. Doteraz robili len standalone počiny a teraz sa rozhodli spraviť webseriál. Myslím, že vedia, čo robia. V základe plánujú 12 epizód, od $65tis. 13-18 a nad $100tis celých 24. Od levelu NEWB za $5 dostaneš prístup k novým epkám.

SPACE PATROL! – A new comedy webseries

V skratke, scifi, komédia, webseriál a produkovaná v Škótsku dvoma bláznami z LifeUp! Productions. Webseriál bude mať 6 dielov a veľa, veľa škótskeho prízvuku, kde sa posádka S.S. Peacehunter vydá do zákutí Galaxie. Budú stretávať nové formy života, skúmať planéty a strieľať. Na webe nájdeš concept video a pár náčrtov. Za £5 (áno libier, Kickstarter už funguje aj v UK) dostaneš exkluzívnu pohľadnicu s podpismi hercov a ostatných, asi tak v apríli 2013.

The Root Kit

Film o tom, aký je život v kybersvete nebezpečný. Hackeri odhalia plán na monitorovanie všetkých na internete, čo si sa im nepáči a budú sa brániť. Viac info máš vo videu a prístup k zákulisným videám za $2, prípadne HD download od $16, už (až) v apríli 2014.

Pridaj komentár