IndieKicks tips #14 – steampunk, kocky, stalking, mind control

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Tento týždeň sa neurodilo v žiadnej špecifickej kategórii dosť projektov, tak tu mám štandardný mix. 4 z 5 sú fyzické veci, ale miesto som si našiel aj na steampunkový film v posledných hodinách kampane. Ďalšie sú menej, či viac užitočné gadgety na stalking, mind control, gamenie a ak ti ešte ostanú nejaké peniaze, tak sa nájde aj minimalistická peňaženka.

Valiant | Steampunk Action Adventure Film | Miniatures VFX

Minule som písal o nedostatku steampunku, tak pridávam len pár hodín pred koncom kampane tento film. Bude to scifi, akčný, dobrodružný film v alternatívnej budúcnosti, kde to “alternatívnej” predstavuje steampunk. S prekvapivo nízkym rozpočtom majú tvorcovia ambície na vytvorenie filmu hollywoodskej kvality. Myslím, že sa nemusíme obávať cheap CGI, keďže na palubu dostali tvorcov miniatúr zo Star Wars (Fon Davis) a zo Serenity a Temného rytiera (Greg Boettcher). Od $5 si môžeš výsledok streamovane pozrieť asi v apríli 2013.

Dice Rings

O tomto projekte sa netreba moc rozpisovať, všetko je jasné už z názvu, aspoň gamerom, teda deskovkárom, ktorí často používajú kocky na určenie výsledku v hre. Na ebay sa dajú nájsť rôzne také prstene, ale nie v takejto kvalite a toľko rôznych typov “kociek”. Ponúkajú asi všetky čo sa bežne a aj menej bežne pouzívajú od d4, d6 cez d12, 2d16 až po karty. Za $15 (+$10) máš jeden prsteň podľa výberu, od $40 (+$10) už 3 prstene.

Memoto Lifelogging Camera

Už sa ti stalo, že si pri nejakej udalosti ľutoval zabudnutý fotoaparát, alebo proste, že si si to neodfotil mobilom, nemáš nič zaznamenané? S týmto malým zariadením sa to už nestane. Po zapnutí robí fotky každých 30 sekúnd v 5MPix kvalite. Na druhej strane, nie je to trošku creepy a selfstalking systém? Nechať si všetko zaznamenávať a potom po pripojení k PC sa všetko nahrá do cloudu, kde si to môžeš prezrieť a dokonca s geotagmi? Ako sa k tomuto postavíš, je len na tebe. Hlavne si zapamätaj, ako Memoto vyzerá, aby si vedel, kedy si v zábere. A ak ťa táto hračka zaujala a máš $280, tak si ju môžeš kúpiť za zvýhodnenú cenu.

Puzzlebox Orbit: Brain-Controlled Helicopter

Rád sa hráš so svojím mozgom. Chceš si vyskúšať, aké to je ovládať veci pohľadom. Napríklad takú malú helikoptéru čisto svojimi myšlienkami? Teda, konkrétne alfa, beta a theta vlnami. Tak ak máš $200, v balení dostaneš Puzzlebox Orbit aj s NeuroSky MindWave Mobile EEG headsetom (ktorý samotný stojí $130 na stránkach výrobcu). A ak mi chceš dať niečo na Vianoce, postačí mi akýkoľvek EEG headset 🙂

TGT (Tight) – A New Kind Of Wallet

A na koniec aj niečo užitočné. TGT je minimalistická peňaženka. Teda sa do nej zmestia kreditky a všetky podobné kartičky, malá rolka bankoviek, prípadne USB kľúč. Čiže ak nie si zvyknutý nosiť v peňaženke drobáky, možno je to niečo pre teba. Jedna táto “peňaženka” ťa vyjde na $16 (+$4) a keby chceš spraviť radosť ešte niekomu, tak 2 sú za $24 (+$5).

Pridaj komentár