IndieKicks tips #15 – EEG, litograf, kreditky, instagram

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Týždeň sa s týždňom zišiel niekde uprostred a ja som medzitým pár nových projektov našiel. V podobnom duchu ako naposledy tu mám domáce EEG vo forme čelenky, minimalistické peňaženkopuzdro na karty, možnosť vytlačiť si knihu na tričko a instantná hipsterčina v podobne projektoru instagramových fotiek.

Muse: The Brain-Sensing Headband

Opäť sa mi podarilo naraziť na prístroj, čo meria EEG a zaznamenáva. Teraz nejde o ovládanie helikoptéry, ale o trénovanie mysle, sústredenie, relax… Ide o “čelenku” so senzormi, ktorá posiela dáta cez bluetooth do PC, Macu, iPhone, Androidu a dokonca má aj linuxovú podporu. Čo sa s týmito dátami bude diať ďalej, to si môžeš určiť aj sám, keďže k prístroju dostaneš aj SDK. Ale pre menej tech ľudí sú pripravené rôzne aplikácie vizualizujúce EEG. The Early Bird rewardy sa už minuli, ale Standard je stále v ponuke za $165 (+$15).

Litographs: Entire Books on Posters and T-shirts

Chceš mať svoju obľúbenú knihu vytlačenú na tričku? Teraz máš možnosť. Litographs.com doteraz robili krásne obrazy, plagáty vytvorené z textov kníh. Teraz sa rozhodli, že to skúsia dať aj na tričká. Zatiaľ sú isté 4 dizajny: Moby Dick, Alice’s Adventures in Woderland, The Great Gatsby a On the Origing of Species, za piaty a šiesty dizajn môžeš hlasovať. Ak sa ti niektorý páči, jedno tričko stojí $30 (+$10) a ak chceš svoj vlastný dizajn, tak ťa to vyjde “len” na $200 (+$20).

Projecteo: The tiny Instagram projector.

Používaš Instagram, ale stále sa cítiš málo hip? O čo ide? Miniprojektor diapozitívov, na jednom koliesku z 35mm filmu je 9 štvorcových (instragram formát) obrázkov. Koliesko vložíš do projektoru a môžeš sa kochať svojimi najlepšími úlovkami. Jeden projektorček s kolieskom získaš za $25 (+$5).

The Vi Card Holder / Wallet.

Ešte ani nedobehla kampaň s minipeňaženkou (z predošlého dielu) a už tu je ďalší podobný projekt. Nejde už o kompletnú peňaženku, ale puzdro na  kreditky a podobne veľké kartičky, čo nosíš v peňaženke. Veľkosť je dizajnovaná na 6 až 8 kariet, čo by malo väčšine ľudí stačiť (s mojimi 11tim by som mal asi problém). Ide o britský projekt, tak pozor na cenu, Early Bird môžeš dostať za £16 (+£3).

Ak je nejaká oblasť, ktorá ťa viac zaujíma, na ktorú by som sa mal zamerať, som otvorený nápadom. Napíš komentár alebo sa akokoľvek inak vyjadri.

Pridaj komentár