IndieKicks tips #3 – Geek koncert, Scifi, Fantasy, Apokalypsa a Stickman

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Aby ste si nemysleli, že existuje len Kickstarter, tentokrát tu nájdete aj pár Indiegogo projektov. Najskôr recap predošlých odporúčaní, všetky boli úspešne podporené. A teraz sa už pustime do nových vecí, čo ma zaujali.

Marian Call European Adventure Quest!!!

Neviete, kto to je? Tak sa pozrite na jej web, kde si môžete zadarmo vypočuť všetky jej skladby. A o čo ide v tomto projekte? Marian sa chystá na turné po Európe a potrebuje podporiť. Aj keď už má zaplatený koncert v Prahe, konkrétne bude na festivale SFaF FanCity, stále sa oplatí podporiť ju aj cez Kickstarter, kde vám ponúka napr. digitálnu kópiu najnovšieho albumu.

The Broken Continent – Fantasy Webseries Pilot

Od hrdzavých geeky speváčiek sa prenesme do krajiny fantasy webseriálu. Spolupracujú s SAG-AFTRA, čo je profi únia združujúca hercov, čiže herecké výkony by som očakával na úrovni. Ale kvôli zmluve s touto úniou sa nemôže pilot vydať na DVD a môže byť distribuovaný len online, čo je škoda, lebo tým prichádza ich kampaň o odmenu vo forme DVD. Namiesto DVD s pilotom vám ale ponúknu tematické dočasné tetovačky. Ak vás nezaujala táto forma odmeny, tak skúste aspoň prihodiť pár drobných a podeliť sa o link.

Chronicles of Syntax

Keď sme pri webseriáloch, prečo nespomenúť aj ďalšiu kampaň, tentokrát na Indiegogo. Na rozdiel od iných, táto nie je s fixnou čiastkou, čiže aj keby sa nevyzbierala cieľová suma, tak sa k tvorcom ponúknuté financie dostanú. Pôjde o scifi/fantasy drámu v 12 dieloch po 30 minút, celkovo je príbeh pripravený na 5 sezón. Na začiatku sa  zoznámime s hlavnou postavou a pomaly sa na pozadí bude rozvíjať hlavný príbeh. Produkovať sa začne v septembri bez ohľadu na výsledok kampane.

ROMANTICALLY APOCALYPTIC BOOKS OF CAPTEIN

Kto ešte nepočul o webkomikse Romantically Apocalyptic, bežte sa hanbiť do kúta, alebo ešte lepšie, kliknite na link a uzrite svetlo čistej úžasnosti, ale o tom by sa dal napísať samotný článok. Kampaň odštartovala raketovou rýchlosťou, svoj cieľ dosiahla po 53h a stále stúpa. Za svoje peniaze môžete dostať hrnček, tričko, plagát, podpísané knihy (komiksové) alebo dokonca masku Snippyho. Prosto sám si neviem vybrať, čo za koľko si zobrať, najradšej by som mal všetko.

Draw a Stickman Epic

Zakončím to kampaňou na zaujímavú hru, v ktorej si nakreslíte vlastného panáčika a s ním sa predierate naprieč levelmi. Pôjde o multipatformovku iOS, Android, PC, Mac. No viac vám asi povie samotné video od tvorcov.

Pridaj komentár