IndieKicks tips #4 – Tesla, Space Elevator, Planetárna RTS + bonus

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Za posledné týždne sa objavilo zopár projektov, ktoré sú viac o science ako fiction, a o to sú zaujímavejšie. Vesmírny výťah? Check. Pocta Teslovi? Check. Nanosatelit? Check. A na uvoľnenie Planetary Annihilation? Check.

Electricity | The Life Story of NIKOLA TESLA

Začnem zľahka, dokumentom o Teslovi. V poslednej dobe vidím Teslu skoro na každom kroku, všetko to rozpútal asi pár mesiacov dozadu The Oatmeal stripom o Teslovi. A odvtedy ho vidím všade. Teraz už aj na Kickstarteri, kde Wil Cashen zháňa peniaze na pripravovaný dokument o tomto významnom vedcovi.

Let’s Build a Goddamn Tesla Museum

Keď som už spomenul Oatmeal a Teslu, bola by veľká škoda nespomenúť, čo chce dosiahnuť Matthew Inman. Na indiegogo zbiera peniaze na odkúpenie pozemku, na ktorom stojí staré Teslove laboratórium a má v pláne z neho spraviť múzeum. Ak vyzbiera na kampani 850 tisíc dolárov (čo sa už stalo), štát New York im doplatí ďalších 850. Kampaň potrvá ešte mesiac, požadovanú sumu už dávno dosiahla, a tak to vyzerá, že Múzeum Nikolu Teslu sa stane skutočnosťou.

Space Elevator Science – Climb to the Sky – A Tethered Tower

A teraz sa pozrime trošku do budúcnosti, čo sa chystá, čo nás neminie. Už nadišiel čas revolúcie vo vesmírnych letoch? Ešte úplne nie, ešte treba trochu zapracovať. Ak chcete podporiť výskum, pozrite sa na tento projekt. Už majú za sebou pár testov s robotmi šplhajúcimi do 2km. Stále to nie je dosť, ale potrebujú naštartovať výskum a na to potrebujú aj nás.

SkyCube: The First Satellite Launched by You!

Pokiaľ ešte nemáme vesmírny výťah, tak jedna z lacnejších možností, ako sa dostať na orbitu (nie osobne), sú malé satelity. Výskumné, ktoré sa hore posielajú spolu väčšími nákladmi. Jedným z takých je aj SkyCube. Nanosatelit, vďaka ktorému budete môcť zatweetovať, alebo si spraviť fotku z vesmíru. Na orbitu sa dostane raketou Falcon 9 od spoločnosti Space X, v prvej polovici roku 2013.

Planetary Annihilation – A Next Generation RTS

Na záver niečo na zábavu. Real-time stratégia v planetárnom merítku inšpirovaná hrou Total Annihilation. K tomuto netreba moc slov, najlepšie je pozrieť si video aj s ukážkou gameplay.

BONUS:

na to si nezvykajte, výnimočne som to musel pridať, kvôli AWESOME projektu, na ktorý ma včera upozornil yablko

Charlie Kaufman’s Anomalisa

Stop-motion animovaný film podľa scenáru Charlieho Kaufmana (má na svedomí filmy: Being John Malkovich, Adaptation, Eternal Sunshine of the Spotless Mind). Bude o mužovi otrávenom stereotypom svojho života. Môžeme sa tešiť asi na 40 minút filmu. Enough talk, here is the video.

Pridaj komentár