IndieKicks tips #5 – filmy, seriály, komiksy + T-Rex vs. Nazis

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Čo sa stalo za posledný týždeň? Dva projekty z minulých tipov sú tesne pred koncom, ak ste na niečo z toho zabudli, rýchlo si to skontrolujte. Ďalšie 2 to už majú úspešne za sebou, Teslovmu múzeu komunita praje a ja som narazil na ďalšie zaujímavé projekty. Tentokrát to budú čisto filmové/seriálové projekty.

America’s Fighting Dinosaur

Prečo nezačať hneď zhurta krátkym filmom o dinovi, čo zabíja náckov. Určite to musí byť true story, ako inak by spojenci vyhrali Druhú svetovú, keby nemali “malého” Sammyho Vogela, 7 tonového Tyranosaura Rexa? Kampaň po pár dňoch prekročila požadovanú sumu, tak sa objavili “stretched goals”, proste aby sme vedeli, čo dostaneme, za tie peniaze “nad limit”. Napríklad, dlhšia stopáž, extended cut a nové odmeny pre od $40 vyššie. Už len ten nápad je awesome, odmeny sú ešte lepšie, napríklad za $500 sa vaše meno objaví vo filme (pravdepodobne ako nácek, ktorému Sammy urve hlavu, no nie je to awesome?).

Dunk and Egg: A Game of Thrones Fan Web Series

Niečo pre fanúšikov od fanúšikov sveta “A Song of Ice and Fire”. Príbeh je založený na poviedke “The Hedge Knight” od G.R.R. Martina a odohráva sa 100 rokov pred udalosťami v seriáli “Game of Thrones”. Hlavnými postavami bude “čerstvý” rytier Ser Duncan the Tall a Aegon Targaryan. V propagačnom videu si môžete pozrieť kúsok pilotnej epizódy, tak môžete rovno posúdiť, či sa je na čo tešiť.

Gray State

Svet je zmietaný vojnami, geologickými katastrofami, kolapsom ekonomiky, pričom Američania sa utápajú v predstavách o bezpečí a že ich sa to netýka. Pritom sami strácajú slobodu na úkor New World Order. Koncept trailer nám ukazuje atmosféru a čo môžeme od tohto antiutopického scifi filmu čakať. Rozmýšľam, či to nazvať scifi alebo len extrapoláciou toho, čo sa už deje, ale radšej ostanem pri SF.

Dungeons & Dragons: A Documentary

Z trošku iného súdka, ale stále nie tak ďaleko, priam až v srdci geek komunity. Dokument o hre Dungeons & Dragons, kto ju vymyslel, ako sa rozšírila, aký ma dopad a omnoho viac sa dozvieme z tohto dokumentu.

Power Nap Vol. 1

A ako bonus prinášam webkomiks Power Nap, na ktorý ma upozornil @Rayiner. Komiks o chlapíkovi, ktorý sa nemôže poriadne začleniť do spoločnosti, lebo nemôže užívať tabletky nahrádzajúce spánok, do práce chodí nevyspaný, dopuje sa kávou a má o tretinu kratší deň ako zbytok. Ak nemáte záujem o vydanie tohto komiksu vo fyzickej forme, tak v kampani za $5 dostanete prvé 3 kapitoly v digitálnej podobe + nejaké bonusové materiály. Ešte stále neviete, či sa na to pozrieť, tak si to najskôr prečítajte pekne od začiatku.

Pridaj komentár