IndieKicks tips #6 – fantasy, rozprávka, gadgety

In Crowdfunding, IndieKicks by R@1001 Comment

Minule som sa zameral na filmy, seriály a komiksy. Snažil som sa dať prednosť gadgetom, ale musel som zaradiť 2 filmové projekty, ktoré o chvíľu končia a jednu awesome looking RPG. Minulotýždňovým kampaniam ostáva ešte zopár dní, ak sa tak ešte nestalo, check’em out.

Central Park Tale

Režisér Daniel Jeannette (Happy Feet) a choreograf Jamal Sims (filmy Step Up) chcú spraviť animovanú verziu West Side Story v podaní veveričiek z Central Parku. V hlavných úlohách sa objavia čierne veveričky proti hnedým, teda za nimi by mali byť hlasy z hip-hop scény a grafickú stránku zabezpečí parížska spoločnosť Mikros Image. Základ kampane je $40 tis., čiže asi toľko potrebujú na vytvorenie trailer/proof of concept, čo poslúži ako potrebný základ na tvorbu celovečeného filmu.

Medieval / Fantasy Project

Kampaň je na podporu dokončenia prvého zo série krátkych fantasy filmov. Prvý film je o hrdinke na jej obtiažnej ceste. Bude obsahovať bojové scény s “krásnou choreografiou”, oheň, epickú hudbu a, well, pozrite si ukážku, boobs 🙂 Ak im dáte $25, dostanete fotku Katie Wilson oblečenej ako Daenerys Targaryen z GoT.

Public Lab DIY Spectrometry Kit

Tak a sľubované gadgety. Máte smartphone a chceli by ste z neho mať aspoň čiastočne Tricorder? Teda konkrétne spektrometrickú časť? Analyzovať materiály a prímesy? Public Lab vytvára open-source knižnicu spektálnych dát. Za $35 dostanete stolnú verziu spektrometra, teda kit, z ktorého si ho vytvoríte, za $65 mobilnú experimentálnu verziu, s ktorou zmeníte svoj Android phone na spektrometer (z oboch prípadoch +$10 poštovné). Ak nie ste tak náročný, za $10 dostanete papierovú skladačku, s ktorou si pripevníte DIY spektrometer k mobilu.

Monocle- Turn your iPhone 5,4 or 4s into a Bike Light

Aby som nevyberal len stuff pre Android, tu je malá vychytávka pre iPhone (4, 4S, 5), vďaka ktorej premeníte svoj mobil na zadné svetlo bicykla. Jednoducho pripnite púzdro na opasok, vložte doň mobil so spustenou aplikáciou a nemusíte sa báť, že by vás v noci niekto nevidel. (Za tip ďakujem Evite, našej najvyššej unicornici.)

Project Eternity

A na záver sľubný RPG fantasy projekt od Obsidian Entertainment (Pracovali napr. na Fallout: New Vegas). Projekt si rýchlo získal popularitu a v prvých 24h získal cez 1 mil. dolárov, a tým prekonal sumu kampane, takže už máme nastavené aj stretch goals. Asi najzaujímavejší – aspoň pre linuxákov – je Linuxová verzia pri presiahnutí $2.2 mil. (Na tento projekt ma upozornila naša Elfka Iluviel.)

Comments

Pridaj komentár