IndieKicks tips #7 – megapack – gadgety, dzindzíky a pimprlátka

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Aby som nahradil tie 2 nongadgety z predošlých tipov, tak teraz sa pozrieme na 7 prístrojov, gadgetov a podobných pimprlátok. Kampane sú v rozsahu pár hodín až takmer dvoch mesiacov a za množstvo môžeme vďačiť 3 projektom určeným pre iPhone. Ešte malý recap, všetko až na Monocle je úspešné, s tým to zatiaľ nevyzerá dobre, ale ešte má zopár dní do konca.

Edgar Allan Poe’s Tales of Mystery

Hm, sorry, gadgety až po tomto projekte, o chvíľku končí, tak som ho musel spomenúť, mohol by byť z toho pekný animovaný seriál. Kampaňou podporíte pilotnú epizódu. Teaser starý zopár rokov už obehol množstvo festivalov a získal zopár cien. Za $2 máte prístup k Behind the Scenes, $10 vaše meno v titulkoch a za $20 link na stiahnutie…

Bloom – The interactive Lamp

Interaktívna lampa so šiestimi senzormi, s ktorou sa môžete hrať napríklad pohybom rúk okolo nej, meniť intenzitu a farbu svetiel. Vyzerá to ako pekná svetelná zábava na zlepšenie nálady. Pre pokročilejších je tu možnosť naprogramovať si vlastný spôsob správania. Celý kit pripravený na poskladanie stojí $250 + 25 poštovné.

Eventorbot! open source 3d printer.

Kto by nechcel vlastnú 3D tlačiareň? Ja určite chcem. V podstate ide o ďalšiu open source 3D tlačiareň, napr. akou je RepRap. Lepšia je asi v tom, že má vylepšené tlmenie otrasov a kovový rám eliminuje 40% ceny konštrukcie. Ak by ste o ňu mali niekto záujem, kompletný set pripravený na poskladanie vás vyjde na $635. Ak máte niektoré súčiastky alebo ich viete zohnať inde, prípadne máte možnosť vytlačiť si sami plastové časti, dajú sa kúpiť len sady niektorých súčiastok. Kompletný zoznam je v rewards.

A teraz osobné okienko, ak sa našlo pár ľudí, ochotných sa zložiť na jednu tlačiareň, tak by som do toho šiel. Ak máte záujem, napíšte komentár, alebo ma kontaktujte cez facebook, twitter, g+, čokoľvek, pripadne cez Space Unicorn.

CineMoco ● Timelapse Robotic Camera Dolly

Niečo pre vášnivých fotografov, prípadne pre niekoho, kto nevie, čo s peniazmi a chce mať šikovný gadget určený hlavne asi na timelapse fotografovanie. Proste pohyblivý programovateľný stojan pre foťák. Kompletná sada vyjde na $795 + poštovné.

Introducing the iZZi Orbit & iZZi Solo.

Ak máte pocit, že vám nestačí šošovka, čo máte na vašom iPhone a chceli by ste ho premeniť na lepší prístroj na fotenie, tak môžete skúsiť iZZi púzdra s “objektívmi”, Orbit s tromi a Solo s jedným. Od $110 je Solo s jednou Fish Eye šošovkou a od $200 Orbit so 180 Degree Fish Eye, 67x Wide Angle a 2x Telephoto šošovkami.

Make Your iPhone A 360-Degree Panoramic Camera

Niečo ako jednoduchšia verzia iZZi Solo. Jedna Fish eye šošovka určená na panoramatické fotenie so zorným uhlom 180°. K šošovke dostanete aj aplikáciu na tvorbu panorám a prístup do iPanoCloud, platforme určenej na zdieľanie vašich 360° výtvorov. Early bird reward je od $35.

ReadyCase

Keby som mal iPhone, tak o tomto by som naozaj uvažoval, praktický kryt na iPhone. Mobil stále nosíte so sebou, tak prečo s ním nemať aj USB kľúč, multitool (otvárak, skrutkovač, nožík, pílka) a 3 nasaditeľné šošovky (macro, fish eye a wide). Za $60 + 12 poštovné dostanete celý set aj so šošovkami. Z posledných 3 kampaní mi príde táto ako najvýhodnejšia, otázkou je len kvalita šošoviek.

LIFX: The Light Bulb Reinvented

Tento projekt si získal svoj stĺpček úžasnosťou a aj troškou kontroverznosti. Vďaka tejto kampani Kickstarter musel upozorniť na to, že nie je obchod, čiže je zakázané ponúkať viac kusov niečoho v kampani ako reward. Ako odozvu na to, sa museli obmedziť množstvá rewardov LIFX. Čo viedlo k tomu, že týždeň od začiatku sú všetky “vypredané”, takže sa už nedá viac podporiť, nakúpiť.

Ale aj tak, čo je LIFX? Proste žiarovka, LED žiarovka. Normálna? Nie. Môže meniť farbu a intenzitu. Všetko podľa toho, ako si sami zvolíte, ovládaná mobilom (Android, iPhone). Okrem manuálnej zmeny môže upozorniť na novú správu, sms, hovor alebo email. Môže sa rozsvietiť, keď prídete domov, postupne sa zapáliť, keď budete vstávať, vizualizovať hudbu… Jedine vaša fantázia je hranicou (a možno programátorské schopnosti).

Pridaj komentár