IndieKicks tips #8 – scífka, Star Trek a deskovky

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Posledné tipy nám priniesli množstvo gadgetov, tak si dajme od nich na chvíľu pokoj a poďme sa zabávať pri novom Star Trek fanfilme s hviezdnym obsadením, krátkou scifi drámou a 2 stolovými hrami, kde pôjde o ovládnutie sveta – či po evil stránke alebo cez vedu – výskum a publikovanie výsledkov.

Star Trek: Renegades

Hneď začnem niečím pre fanúšikov Star Treku, fanfilmom, ktorý sa vydá tam, kam sa ešte žiaden Star Trek nevydal. To všetko od tvorcov Star Trek: Of Gods and Men. Určite sa pýtate, čím má byť výnimočný. Napríklad tým, že sa tam objaví cast z ST seriálov, uvidíme známe tváre Walter Koenig (Chekov, Original Series), Tim Russ (Tuvok, Voyager), Gary Graham (Alien Nation; Soval, Enterprise), Garrett Wang (socka Kim, Voyager), Robert Picardo (Holodoktor, Voyager), Ethan Phillips (Neelix, Voyager), Manu Intiraymi (Icheb, Voyager) a Richard Herd (Admiral Paris, Voyager) a na režírovanie sa upísal Tim Russ. A kto by sa chcel Garyho Grahama niečo spýtať naživo, môže prísť do Prahy na FanCity, kde bude ako hosť. Vydanie filmu môžeme očakávať v októbri 2013.

Vera – A Sci-Fi Short Film

Začal som fanfilmom, tak ostaňme pri médiu, skráťme metráž, ale zachovajme scifi žáner. Píšem o krátkom filme VERA o osamotenom astronautovi na lodi smerujúcej do Slnka. Nečakajte vesmírne bitky, pôjde skôr o psychologickú drámu zameranú na astronauta, ktorý zápasí s izoláciou na lodi a vlastnou (ne)príčetnosťou. Nejde o nič veľké, cieľová suma je $3000 a mal by byť hotový na prelome apríla/mája 2013.

Evil Intent

Kto má radšej interaktívnejšiu zábavu ako sledovanie filmov, možno sa mu zapáči kompetitívna hra, kde sa snažíte ovládnuť svet. Hra je pre 2-6 hráčov, kde každý hrá za jedného z evil géniusov a snaží sa ovládnuť svet skôr ako jeho súperi. V tomto vám pomáhajú poslušní minioni a sluhovia. Hra vyzerá byť pekne spracovaná, nakreslená a premyslená. Dĺžka sa odhaduje na 30 min. na jedného hráča, kde pre 5-6 sa môžu použiť pravidlá pre zrýchlenie hry, aby ste nemuseli hrať 3h 🙂 Jediné čo môže odradiť je cena s poštovným, $55 + $40 (poštovné mimo US). Hotová bude v januári 2013 (tak ak by ste nevedeli, čo mi dať na narodeniny.. *wink, wink*).

The New Science

Škrtnime z predošlej hry evil a ostanú mám “geniuses”, prípadne veľké mysle histórie. Vašou úlohou je hrať za jedného z vynálezcov, robiť výskum, experimentovať, vaše výsledky publikovať a ovplyvňovať svet. Možno nie je tak farebná ako Evil Intent, ale stále zaujímavá, ak máte radi vedu. Zahrať si môžete za Newtona, Galilea, Kepplera, Leibniza, Kirchera a vďaka dosiahnutiu $20 000 v kampani aj za bonusovú postavu Marie Curie. Hra je pre 2-5 hráčov, pravidlá si už teraz môžete prečítať v PDF na Boardgamegeek. Ak si ju za $49 + $30 (poštovné) kúpite, dostanete ju už decembri/januári.

Pridaj komentár