Irrational game – staň sa na chvíľu vedcom a predpovedaj výsledky sociálnych experimentov

In Crowdfunding, Hry, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Spoločenské hry s jednoduchými pravidlami, pri ktorých sa zábavnou formou aj dozvieš niečo nové, môžu byť spestrením každej párty. Hru Irrational Card Game vytvoril Dan Ariely, odborník na psychológiu a behaviorálnu ekonomiku, ktorý je profesorom na Duke University a napísal zopár bestsellerov o ľudskom správaní.

Hráč sa stáva vedcom, ktorý skúma ľudské správanie. Potiahne si kartu experimentu, kde prečíta jeho popis a potom má na výber zo 4 možností, ako mohol experiment dopadnúť. Vyberie si jednu a na druhej strane sa dozvie správnu odpoveď. Ak predpovedal dobre, kartu si nechá. Hráč, ktorý nazbiera z každej kategórie sociálnych experimentov po jednej karte alebo 10 kariet v ktorýchkoľvek kategóriách, vyhral. Aby hra nebola len o hádaní výsledkov, obsahuje špeciálne karty, ktorými môžeš vynechať kartu, preskočiť, alebo zobrať si kartu od protihráča.

Ostáva už len jedna otázka – sú odmeny v kampani samostatným sociálnym experimentom? Každopádne, kampaň je úspešná, ani deň jej netrvalo a prekonala svoj cieľ 15 tisíc dolárov. Pozri sa na ukážkové karty a ak ťa zaujali ako mňa, tak neváhaj a podpor projekt. Za $24 (+$15) dostaneš základný balíček 75 kariet, ale za $34 (+$15) dostaneš naviac ešte 25 exkluzívnych otázkových kariet “Psychology of Money”.

Pridaj komentár