Jubilejné 50. vydanie IndieKicks: Prežil by si na Marse?

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Toto vydanie bude niečím špeciálne. Nielen tým, že prvý tip je z IndieGoGo, ale aj tým, že ide o projekt komerčnej firmy a jej cieľom je suma 32 miliónov dolárov. Zabŕdnem trochu do techniky: smartphone, pohon pre satelity a e-book o jQuery. A aby som moc neodbehol, tak o pár dní končí kampaň na hru/simulátor pobytu/prieskum na Marse.

1) Ubuntu Edge

Konečne som našiel smartphone, ktorý by som chcel ako náhradu za starý. Na kampaň ma upozornila správa, že už po 7 hodinách sa stal najpodporovanejším projektom na IndieGoGo a získal cez 3 milióny dolárov, ale do cieľa mu chýba ešte 29. Cenovo vyjde takéto zariadenie na $830 (+ $30), čo je už bežná cena high-end smartphonu. Prípadne za bundle 2 mobilov zaplatíš $1400 (+ $30). S tým všetkým, čo ponúka (teda bude od mája 2014), je to veľmi lákavá ponuka.

Už z názvu je jasné, že na Edge bude bežať Ubuntu. Keď budeš mobil používať “normálne”, tak to bude mobilné rozhranie, ale akonáhle ho pripojíš k monitoru/klávesnici/myši, tak sa premení na plnohodnotný desktop. Ak ti bude ľúto za Androidími aplikáciami, môžeš nabootovať Android.

Za zmienku určite stojí hardvér. Tvorcovia sľubujú najrýchlejší viacjadrový procesor (ktorý bude dostupný), minimálne 4 GB RAM, 128 GB úložisko, 4,5″ displej s rozlíšením 1280×720 px, ktorého prednosťou bude jas a dynamický rozsah. Zvyšná výbava je už hádam štandard: 88Pix zadná kamera, 2MPix predná, GPS, gyro,… Ale čo ešte zaujme, je Dual-LTE anténa. A samozrejme, nie je to projekt nejakého amatéra, ale stojí za ním Canonical.

2) Lacuna Passage

Od mobilov sa presuňme na inú planétu, na Mars. Zahraj sa na výskumníka, ovládaj prieskumné vozidlo a snaž sa udržať nažive. Budeš sa musieť starať o správny prísun potravín, nielen štýlom hlad/smäd, ale udržovať hladinu cukru, sledovať nutričné hodnoty and stuff. Pohybovať sa môžeš po otvorenom teréne vytvorenom podľa reálnych záberov Marsu o rozlohe asi 64 štvorcových kilometrov. Ako odmenu za podporu projektu dostaneš od $15 plnú hru (v decembri 2014), za 20 aj so soundtrackom a vyššie s rôznymi bonusmi.

3) CAT: A Thruster for Interplanetary CubeSats

Z Marsu k vesmírnemu výskumu. Lebo to vesmíru sa treba nejak dostať, odlepiť sa od Zeme, dostať sa na orbit a potom ešte oveľa ďalej. Na orbit satelit vynesie raketa, ale aby sa dostal ďalej, potrebuje vlastný pohon. A to je cieľom tohto projektu, vyvinúť trysky, ktoré dokážu poháňať 5kg satelit za tisícinu ceny toho, čo je dostupné teraz. Podľa časového harmonogramu by sa mal prvý takto poháňaný satelit odlepiť od zeme a potom od obežnej dráhy v roku 2015. Ako odmeny môžeš dostať všetko od informácií o vývoji projektu, cez nášivky, perá, tričká ($20, $40), vypálenie tvojho mena ($50) alebo správy ($100) laserom na solárny panel satelitu, až po modely samotného satelitu.

LAST MINUTE

The Joy of jQuery

Aj technické knihy sa dajú podporiť na Kickstarteri. Napríklad taká, ktorá ťa naučí pracovať s knižnicou jQuery na realistických prípadoch využitia. Ak sa teda učíš alebo chystáš na prácu s jQuery, tak si môžeš počkať do októbra a za $10 dostaneš túto knihu ako e-book.

Pridaj komentár