Key & Peele

In Comedy, Seriály by yablkoLeave a Comment

Keegan-Michael Key a Jordan Peele prvú epizódu svojej sketch show otvoria prehlásením “Sme napoly bieli, napoly čierni, čiže sme extra dobrí klamári – podľa situácie musíme konštantne korigovať našu čiernotu.” Nastavia tým režim komédie, ktorá tu čerpá hlavne z rasových rozdielov. A je to dosť možno najlepšia aktuálne bežiaca comedy show (Louie má rok pauzu).

Nie je to však žiadne “čierni šoférujú takto, bieli takto.” Key a Peele sa vyhýbajú stereotypu, s výnimkou prípadov, kedy ho stavajú na hlavu. Sketch, kde predstavujú otrokov v ostrokárskej aukcii, v ich podaní nie je o “rasizmus a je zlý”, ale o pocite menejcennosti. Vedia, že čo sa deje, je nehumánne a diať by sa to nemalo, napriek tomu sú ponížení, keď ich nikto nechce odkúpiť:)

Nechýba im nadhľad a nuansa a schopnosť poukazovať na pokrytectvo z oboch strán. Toto všetko však nie je dôvod, prečo to pozerať. Mali by ste to pozerať, pretože sú kurva vtipní:) To ostatné, vrátane skvelej réžie a vysokých produkčných kvalít, je pekný bonus.

Odporúčam sledovať seriál, kde sú sketche poprepájané malými stand-up rutinami, ktoré im pridávajú ďalší kontext. Každopádne, na youtube a internetoch je roztrúsená kopa videí, námety často čerpajú z filmov a pop-kultúry všeobecne ( Liam Neesons, Dungeons & Dragons & Bitches ), sú plné nápadov a postavičiek, ktoré sa zriedka opakujú a sú konzistentne vtipné a pozerajte Key & Peele! Fakt!

Pridaj komentár