King of the Nerds: Nerdgazmus na obrazovke

In Edutainment, Seriály by Evita KlimoLeave a Comment

Nedávno skončila prvá séria reality show King of the Nerds, ktorú nič nevystihuje lepšie ako spojenie “ultimate nerd-off”. Bojovalo sa o nič menej ako o Throne of Games [yes, pun intended]. Show mala 8 častí, z ktorej každá (mi) priniesla malý súkromný nerdgazmus. Že prečo?

1. Forever alone? Hell, no!
C’mon, uznajme si, že nás poteší, keď vidíme, že naši fellow nerds dostali niekde priestor, aby ukázali, akí awesome sú. A táto show nebola o ničom inom, ako o ukázaní svojej geekiness. Skrátka, som rada, že nie som jediná “divná”… 😉

2. I’ve entered Nerdvana
Aké by to bolo bývať v dome plnom herných konzol, technologických hračičiek, deskoviek, cosplay materiálu a iných awesomností? Ja už to viem, lebo polku z nich máme už doma a po inšpirácii z King of the Nerds nám pribudol zoznam ďalších vecí, ktoré správnemu nerdovi/geekovi=>gerdovi nesmú chýbať! A vy si pozrite show.

3. Nerd Quests
Bola som zvedavá, aký široký záber má mať kráľ nerdov. Ako otestuješ nerdovatosť/ geekiness? King of the Nerds nesklamali. Takmer pri každej aktivite som excitovaná ako elektrón vykrikovala: “Aj ja chcem!”. Akurát som zistila, že ešte nie som kráľovský materiál, lebo neviem hrať šach… 🙁


No dobre, teraz tá spoilerová časť.

Každá epizóda pozostávala z 2 častí: Nerd-War a Nerd-Off. Tá prvá rozhodovala o tom, ktorý tím prehrá. Tá druhá časť zas o tom, kto z 2 vybraných členov prehrávajúceho tímu vypadne.

A aké teda boli tie questy?

Ep1: “Welcome to Nerdvana”

Nerd-War: Bolo treba rozdeliť 11 ľudí do 2 tímov. King-of-the-Nerds-1-1-2Moderátori Robert Carradine and Curtis Armstrong vylosovali z klobúka mená kapitánov a tí začali výber členov do svojich tímov. Akurát problém bol v tom, že počet súťažiacich bol nepárny. Well played, KotN! V tej chvíli som naozaj cítila s Alanou. “Nothing is nerdier than getting picked last”. Ale na rozdiel od reálneho života, v tejto show za to bola Alana odmenená imunitou a mohla vybrať víťazný tím.
Nerd-Off: Obršach! A Pom Pom Kitty! A veľmi rýchly koniec jedného súťažiaceho…

Ep2: “Imaginary Realms”

urlNerd-War: Cosplay. Tímy predsa potrebujú meno a príbeh. Dostali preto inštrukcie. Oranžoví sú fantasy zloduchovia, Modrí sci-fi dobráci. A teraz už len predstaviť sa porote.

Podotýkam, že za dobre odvedenú prácu dostáva víťazný tím odmenu. Väčšinou však ide o pre diváka ako päsť na oko pôsobiaci product placement, takže to veľmi spomínať nebudem.

Nerd-Off: V tomto kole nestačí len poznať imaginary realms. Treba vedieť aj správne hodiť obr d&d kockou (tuším to bola d20).

Ep3: “Games without Frontiers”

Nerd-War: Tímy vyfasovali quadcoptersurl-1 (nemám tušenia, ako sa to volá po slovensky, ale je to taký ten model helikopotvory so 4 motorčekmi). Dvaja členovia tímu sa striedali v šoférovaní, dvaja zostreľovali Nerf gunmi nepriateľský vrtuľník. Samozrejme, bolo s ním treba úspešne zvládnuť prekážkovú dráhu a získať čo najviac bodov.
Nerd-Off: Opäť prekážková dráha, tentokrát však treba odšoférovať diaľkovo ovládané golfové vozíky. Poviem vám, je to ťahšie, ako to vyzerá…

Ep4: “Supernerds”

king-of-the-nerds-s01e04-supernerds-alana-genevieveNerd-War: Supernerdy debata na tému superhrdinovia. Čo je lepšie, narodiť sa rovno ako superhrdina, alebo získať super schopnosti až neskôr genetickou alternáciou? Ak superhrdinovia priťahujú pozornosť superzloduchov, nespôsobujú tým spoločnosti viac škody ako úžitku? Mali by mať superhrdinovia imunitu voči ľudským zákonom? A  nebolo by lepšie pre spoločnosť, ak by mutantom rovno vpichli “normálnosť” a zbavili ich super schopností? Pre mňa osobne jedna z najlepších nerd wars.
Nerd-Off: Čo iné ako trivia na tému superhrdinovia?

Ep5: “High IQs”

Nerd-War: Najskôr treba zložiť dokopy obrovskú rubikovu kocku. king-of-the-nerds-screen-625x1000Na kocke sú čísla od 1 do 9. Hmm, čože s tým asi budú musieť robiť? Jasné, Sudoku! A že je to napínavé!
Nerd-Off: Pexeso. Ale takéto ste v živote nevideli.

Ep6: “Nerdy Dancing”

Nerd-War: Najlepšia nerd war ever. Tímy dostali za úlohu zložiť nerdiu hymnu a potom ju zaspevať a odtancovať pred publikom. Obe hymny mi už pár dní doma bežia na repeat… 😉
Nerd-Off: Product placement. Kto vytancuje viac bodov v xboxovke Dance Central 3?

Ep7: “Enginerds”

king-of-the-nerds-enginerds-nerd-offNerd-War: Už sa nehráme na tímy, nastupuje tvrdá súťaž jednotlivcov. Trochu matiky, trochu fyziky a treba určiť, koľko plátov skla rozbijú rôzne predmety za rôznych podmienok.
Nerd-Off: Postaviť čo najvyššiu vežu z predmetov ako kalkulačky, knihy a naše obľúbené rubikove kocky.

Ep8: “King Is Crowned”

url-4Posledná epizóda má 3 časti.

Nerd-War: Jazda na Nerd-Moveri, čo nie je nič iné ako Segway ozdobený geeky symbolmi reprezentujúcimi jednotlivých súťažiacich.
Nerd-Bowl: Zvyšní nerdi súťažia v nerdy multiple questions. Komiksy, fantasy, sci-fi, gaming, pamäť, matika a logika. A to všetko v rozpätí difficult – ludicrously difficult. Aspoň tak tvrdili moderátori… :-p
Nerd-Off: najkontroverznejšia časť celej šou. Vrátili sa všetci vypadnuvší súťažiaci a posledné dve osoby v hre im museli povedať, prečo by si mali vybrať za kinga práve ich. Ostatní potom hlasovali.

vlcsnap-2013-01-28-16h33m52s143-300x168

A práve tento ich výber ultimátneho nerda spôsobil najväčší rozruch. Niektorí na show kvôli tomu úplne zanevreli, iní rozhorčene fejsbúkovali, ako si víťaz vôbec nezaslúžil vyhrať. Nebudem vám to celé spoilovať, pozrite si KotN sami, ale od začiatku to pozerajte s tým, akoby ste to boli vy, kto má vybrať víťaza. Rozhodli by ste sa rovnako ako účastníci prvej série King of the Nerds?

A záver?

King of the Nerds si odo mňa vyslúžili 7/10 bodov. Je mi sympatická téma, získala som inšpiráciu aj pre Unicorna a beriem do úvahy to, že to bola 1. séria. Body však u mňa KotN stráca za nezaujímavý product placement (dá sa to spraviť aj omnoho účinnejšie a nenápadnejšie). Ale aj tak sa už neviem dočkať 2. série… 😉

_________________________________________________________________________________________________

Disclaimer: Všetky práva na túto úžasnú show, videá a obrázky patria TBS. A ak by ste sa veľmi chceli zapojiť aj vy a čírou náhodou ste US residents, práve hľadajú nerdíkov do 2. série… 😉

Pridaj komentár