Koniec týrania mobilov sa blíži

In Crowdfunding, Tech by R@100Leave a Comment

Žeby konečne koniec multidimenzionálnych USB koncoviek a poškodených konektorov v mobiloch?

#1 MicFlip – World’s First Fully Reversible Micro USB

USB káble k mobilom ešte stále nie sú dokonalé, už sme tu mali otočné USB, ktoré vždy zapojíš na prvý pokus (a teraz sa dá kúpiť cez InDemand na indiegogo). Ale to bola len koncovka USB, ale čo micro USB? To rieši MicFlip za $15 s poštovným zdarma. Pre porovnanie, na kickstarteri je podobný projekt, ale obojstranná je len micro USB časť (za $9 + $4), ale každopádne má MicFlip lepšie video.

#2 ZNAPS -The $9 Magnetic Adapter for your mobile devices

Tento projekt ešte o niečo uľahčuje pripojenie mobilu k USB káblu. Zbaví ťa nutnosti triafať sa koncovkou do smartfónu, stačí priložiť a magneticky sa spojí. Dobre, nie je to až tak jednoduché, najskôr musíš mať v mobile magnetickú koncovku a na USB kábli druhú protistranu, ale potom ti už nič nebráni využívaniu, priložíš a koncovky sa spoja. Pri odpájaní sa nemusíš o nič starať, vyťahovať kábel alebo sa báť, že si zalomíš koncovku, nie, stačí potiahnuť a kábel sa odpojí. Cena: $11 (+ $3).

#3 Nikola Labs: Leading the Charge in Wireless Power

Tento projekt nemá nič s káblami, ale má predĺžiť výdrž batérie. Ide o obal na iPhone6 alebo Samsung GS6, ktorý “recykluje” rádiové vlny (Wi-Fi, Bluetooth, LTE, 3G, 4G) emitované mobilom, tie mení na elektrickú energiu a nabíja mobil. Tvorcovia tvrdia, že to neovplyvní kvalitu signálu a predĺži výdrž batérie asi o 30%. Jeden taký obal ťa vyjde na $99 (+ $10).

Pridaj komentár