Ktorú stolovú/spoločenskú hru hráte najradšej? [VYHODNOTENIE ANKETY]

In Ankety, Hry by Evita KlimoLeave a Comment

5. apríl bol podľa Geek & Sundry medzinárodný deň stolových hier a my sme sa vás spýtali, akú hru hráte najradšej. Pôvodne sme vám dali na odpoveď iba pár dní, ale keďže nám až donedávna húfne prichádzali odpovede, povedali sme si, že s vyhodnotením ešte chvíľu počkáme. Dnes však nastal ten správny čas, aby sme vám prezradili, ktorá hra je podľa vás úplne top (tableTOP).

1. miesto – Activity

Hra, ktorá vás prinúti byť kreatívnymi. Hráte vo dvojiciach a ťaháte kartičky, na ktorých je napísané, aké slovo máte partnerovi opísať či už slovne, pomocou pantomímy, alebo kreslením. Pochopiteľne, ak zrovna neoplývate vyššie uvedenými skillmi, je to o to väčšia zábava! 😀

A takto to vyzerá, keď si Activity zahrajú lego panáčikovia:

2. miesto – Carcassonne

Prikladáte k sebe kartičky a vytvárate krajinu s mestami, cestami, kláštormi a lúkami. Panáčika môžete umiestniť len na práve priložené políčko a len na jeden druh terénu. Body dostávate za ukončenie hradu a cesty alebo obostavanie kláštora. Ak to urobíte, panáčika dostanete nazad a môžete pokračovať. O tejto hre sme už písali na inom mieste, takže ak ste to už čítali, pozrite si toto video s Wilom Wheatonom, ktorý vám predvedie, ako sa Carcassonne nehrá.

3. miesto – Osadníci z Katanu

Priznávame sa, túto hru sme ešte v živote nehrali. Vieme len to, že na neobývanom ostrove zakladáte osady, staviate mestá, obchodujete a vôbec vaším cieľom je čo najrýchlejší rozvoj. Však Wil s partiou vám ukáže, ako sa to hrá. Tento raz už naozaj.

A čo ostatné miesta?

Tu už to také jednoznačné nebolo. O štvrté miesto sa pobil Munchkin s Game of Thrones hrou, o piate sa zas podelili Dixit a Magic the Gathering. Prekvapením bolo, že Cards Against Humanity ste spomenuli iba raz. Ale to ste ich asi vtedy ešte nehrali na SlavCone, že? 😉

Keby sme si teraz dali túto anketu znova, myslíte si, že by dopadla inak? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pridaj komentár