Lego budúcnosti alebo robotika pre deti

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Ak rozmýšľaš nad tým, čo by vzniklo spojením jednoduchosti LEGA a elektronických modulov (ako pre Arduino), tak mám pre teba odpoveď: Robo Wunderkind. Je to nový projekt na Kickstarteri, vďaka ktorému jednoduchým pospájaním kociek dohromady vytvoríš robota, diaľkovo ovládané autíčko, meteo stanicu, alebo desiatky ďalších vecí. To všetko bez použitia pájky a káblikov.

robo

Každá kocka predstavuje modul – ovládací prvok, servo, batéria, bluetooth, motory, display, svetelný senzor a ďalšie. Pospájaš ich dohromady a v aplikácii nastavíš interakcie medzi nimi. Vôbec nemusíš vedieť programovať, stačí všetko naklikať na tablete a postupne sa naučíš, ako programovanie funguje. K tomu všetkému môžeš na kocky pridať Lego adaptér a rozšíriť svoj výtvor Legom. Možnosti sú neobmedzené.

Ale prečo niekto takýto projekt vymýšľa? Cieľom je dostať robotiku a záujem o technológie bližšie k deťom. Stavebnica je určená pre deti od 5 rokov, ale samozrejme, nie je len pre deti. Veď kto nemá rád stavebnice? Vďaka Robu sa z detí môžu stať inžinieri, vedci, a hlavne ich bude baviť výučba na škole.

Starter kit, v ktorom nájdeš 9 modulov, stojí $149 (+ $20), pre náročnejších je Advanced kit s 15 modulmi za $249 a pre profesionálov je najväčší kit s 25 modulmi za $499.

Pridaj komentár