Neviete sa nabažiť Game of Thrones? Pozrite sa na tieto zaujímavé adaptácie

In Hry, Seriály by mnyxtaLeave a Comment

Určite ste sa už dostali do toho nepríjemného bodu, kde neviete, čo ďalej. Všetkých 40 dielov seriálu ste už videli trikrát, z toho raz v director’s cut verzii. Už sa vám minuli aj bonusové videá na blu-ray verzii. Dokonca ste si prečítali svoje prvé knihy od čias siedmeho dielu Harryho Pottera (a, priznajme si to, rozhodne ste už čítali aj kratšie knihy). Čo ďalej? Ponúka tento svet ešte niečo, čo by dokázalo uhasiť váš smäd po Game of Thrones?

Krátka odpoveď znie áno. Pre tú dlhú čítajte ďalej.

Príbehy Dunka a Egga a iné poviedky

Ak ste si mysleli, že George R. R. Martin zatiaľ napísal iba 5 kníh zasadených do Westerosu, mám pre vás dobrú správu. Okrem hlavných románov už vyšli 3 poviedky v sérii Tales of Dunk and Egg. Príbehy Sera Duncana a jeho sluhu Egga sa odohrávajú takmer storočie pred hlavným dejom a vyšli v rozličných zbierkach. Zatiaľ si teda môžete prečítať The Hedge Knight, The Sworn Sword a The Mystery Knight (niektoré z nich dokonca už aj vo forme grafických noviel) a tešiť by ste sa mali aj na ďalšie, keďže Martin vyjadril túžbu napísať ich oveľa viac (aj keď kto jeho slová už berie vážne).

V poviedkach s názvom Blood of the Dragon a Path of the Dragon sa dozviete trochu viac o osude Daenerys (čo sa už do kníh nezmestilo) a v Arms of the Kraken zase čosi o Greyjoyovcoch.

Spoločenské hry: 1 kartová a 2 doskové

Ak máte radi prekomplikované kartové hry, do ktorých môžete investovať celé svoje vreckové a potom si uchovávať svojich milášikov v priesvitných obaloch, aby sa náhodou nepoškodili, je tu pre vás A Game of Thrones od Fantasy Flight Games. Predstavte si ju ako mierne upravenú verziu Magic the Gathering, kde každý hráč bojuje za jeden rod. Viac vám už povie vo videu výrobca.

Fantasy Flight Games využívajú svoje práva na výrobu spoločenských hier, a tak si môžete okrem tej kartovej otestovať aj dve doskové. Jednu s originálnym názvom A Game of Thrones a druhú zvanú Battles of Westeros.

Počítačové hry

Pri hrách je z čoho vyberať, no ťažko vybrať niečo, čo stojí za zmienku. Začínajúc pri zaujímavej textovej RPG na westeros.org, pokračujúc nevydarenou stratégiou a pripravovaným MMO sa dostávame k RPG, ktoré asi nie je úplne na zahodenie, ale rozhodne mohlo byť lepšie. A zase raz má kreatívny názov Game of Thrones. Obsahuje samostatné dejové línie mimo seriálu a priemerné herné mechaniky.

Oveľa lepšie je na tom adventúra Game of Thrones: A Telltale Games Series. Z plánovaných šiestich epizód už vyšli tri. Ako sme si zvykli z posledných rokov z The Walking Dead a The Wolf Among Us, ľudia zbožňujú dobre spravené interaktívne príbehy plné rýchlych morálnych rozhodnutí. A práve dej je to, čo ľudia zbožňujú na GoT a chýba mnohým ostatným herným adaptáciám, ktoré fanúšikom následne pripadajú ako bez duše. Z hry je cítiť úzku spoluprácu s filmármi. Adventúra od Telltale sa oveľa viac drží hlavnej dejovej línie seriálu/kníh, vystupujú v nej známe postavy ako Cersei, Tyrion či Margaery a dokonca ich dabujú aj herci zo seriálu. Dej samotnej hry je však nový, takže sa môžete tešiť na hromadu nepredvídateľných situácii.

Bonus: Barack Obama edícia Game of Thrones

The_Westeros_Wing

Pridaj komentár