Poď s geekmi do kina – SCIFI ZÓNA v júni

In Filmy, SCIFI zóna by Marcel Klimo2 Comments

Do kina sa vždy ide najlepšie s ľudmi, ktorí zdieľajú tvoje nadšenie z pozerania filmu. Preto ťa už ostatné dva roky pozývame na rôzne premiéry filmov, kde sa môžete stretnúť s ďalšími geekmi.

Spojili sme sa s kinom Nostalgia v Bratislave a Scifi-Guideom, aby sme vám pod jednou a jednoznačnou hlavičkou priniesli filmy, na ktoré môže chodiť s ďalšími geekmi. Táto nová iniciatíva sa volá SCIFI ZÓNA. Pravidelnou súčasťou budú aj súťaže o lístky do kina Nostalgia alebo propagačné predmety z filmov.

V mesiaci jún sa môžeme tešiť na nasledujúce filmy:

Jurský svet 3D – 13.6.2015 17:30

Facebook event
Cena: 5.00/6.00 €

Prajašteri z legendárneho „Jurského parku“ sa po dvadsiatich dvoch rokoch vracajú v novom dobrodružnom sci-fi thrilleri v produkcii Stevena Spielberga. Za ten čas bol na ostrove Isla Nublar vybudovaný nový, moderný a plne funkčný zábavný park podľa pôvodnej vízie Johna Hammonda. Minulé problémy sú dávno zabudnuté a vedenie najzárobkovejšej atrakcie na svete premýšľa, čím si zaistiť ešte väčšiu návštevnosť. Ich projekty sú úžasné a všetko funguje hladko až do doby, keď vedci do parku vypustia nový inteligentný druh geneticky modifikovaného dinosaura, neuvedomujúc si, aký problém a smrteľne nebezpečné riziko týmto krokom spôsobia…

Mad Max: Fury Road 3D – 5.6.2015 20:00

Facebook event
Cena: 5.00/6.00 €

Tom Hardy ako legendárny Šialený Max v postapokalyptickom sci-fi thrilleri plnom grandióznej akcie, ktorým režisér George Miller nadväzuje na svoju kultovú trilógiu. Nehostinný svet sucha a smrti v odľahlých púšťach, ktoré pretvorili planétu Zem, nepozná zákony a mier. Bývalý policajt Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť, je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na čele ktorej stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Immortan Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov.

Child 44 – 4.6.2015 20:00

Facebook event (nie je priamo súčasť SCIFI ZÓNA)
Cena: 3.50/4.00 €

Hviezdne obsadený thriller z obdobia Sovietskeho zväzu rozpráva o degradovanom policajtovi, ktorý vo vyhnanstve navzdory stalinistickému režimu pátra po sériovom vrahovi. Lev Demidov (Tom Hardy) je vojnový hrdina, jeho svedomitá práca pre sovietsku tajnú políciu mu zaistila postavenie, dobré bývanie pre seba i pre rodičov a krásnu ženu. Nikto si ale nemôže byť ničím istý. Demidov odmietne udať svoju ženu a je štátnou mocou zo dňa na deň degradovaný a poslaný do vyhnanstva. Tu narazí na vraždu, ktorá sa podobá inému prípadu, označenému za nehodu. V stalinistickom Sovietskom zväze však v 50. rokoch niečo ako vražda oficiálne neexistuje, musí preto po sériovom vrahovi pátrať na vlastnú päsť a tajne proti vôli režimu. Ohrozuje tak na živote seba i svoju ženu. Ako vyšetrovanie pokračuje, rozsah rituálnych vrážd dostáva strašné rozmery. Hoci akákoľvek pomoc hrozí zatknutím, získa nečakaného spojenca. Slučka sa postupne uťahuje okolo vraha i hlavných hrdinov… Príbeh rovnomennej knihy Toma Roba Smitha, podľa ktorej film vznikol, bol inšpirovaný skutočným prípadom „rostovského rozparovača“ Andreja Čikatila. Dobový thriller sa natáčal v Prahe a produkoval ho Ridley Scott.

Comments

Pridaj komentár