Poskladaj si mobil do tvaru, aký sa ti páči

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Na modifikovateľných mobiloch sa už pracuje. Príkladom je Project Ara, ale RePhone je trošku o niečom inom. Je to skladačka bez pevne stanoveného tvaru. Komponenty pripájaš káblikmi, a tak máš relatívne veľkú voľnosť, kam čo umiestniť. No ak si chceš poskladať kompletný mobil a nosiť ho vo vrecku, budeš si musieť spraviť k nemu obal, napríklad z kartónu.

Je jasné, že tento výtvor nie je veľmi určený pre mainstream, ale pre vývojárov, kutilov a podobné stvorenia. Na využívanie RePhone ani nepotrebuješ displej, stačí základný GSM + Bluetooth modul a môžeš ovládať zariadenia cez internet, SMS alebo telefonátom. Ideálne riešenie pre “wearables” a Internet Of Things.

S 3G modulom/jadrom získaš aj podporu mikrofónu a reproduktoru. Už stačí len pridať displej, batériu, audio a máš mini pokédex. Ďalšími modulmi pridáš GPS, senzory, NFC, LEDky a máš všetko, čo potrebuješ. Samozrejme, nemusíš si poskladať mobil. Čo tak inteligentné hodinky alebo zariadenie na sledovanie domáceho miláčika? To všetko a viac ti umožní RePhone Kit.

Základ s GSM získaš od $12 (+ $5), 3G ťa už vyjde na $29 (+ $5) a všetky možné modulyk tomu dostaneš za ďalších $59. Minimálny kit na výrobu funkčného pokédexu môžeš mať od $45 (+ $5). Prvé kusy sa k podporovateľom dostanú koncom roka alebo v januári.

Pridaj komentár