Powerglove bez rukavice

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Určite poznáš niečo s názvom Power Glove. Pôvodne to bol ovládač k NES, potom obľúbené príslušenstvo na futuristické hackovanie (Hacking Time). Pravdepodobne toto bola inšpirácia na vytvorenie Gestu – modernejšej, menšej, krajšej a hádam aj pohodlnejšej verzie.

Už sme videli projekty, ktoré sľubovali ovládanie PC, mobilu a iných zariadení pohybom ruky, len vďaka prsteňu alebo inému podobne malému príslušenstvu. Zatiaľ sme sa však nedočkali výsledkov (prípadne backeri ešte stále čakajú na dodanie). Predošlé projekty narazili na problémy s veľkosťou. Pri Geste by tento problém nemal nastať, zariadenie je dosť veľké, aby tam vmestili všetko, čo treba a zároveň dosť malé na pohodlné používanie.

Gest má mať nízku odozvu (40 – 60ms) a vysokú presnosť, a to vďaka 15 senzorom. Tým pádom budeš môcť ovládať čokoľvek od Photoshopu po smarthome zariadenia. Keď si nasadíš pár, tak nebudeš potrebovať ani klávesnicu na písanie všetkými desiatimi, teda ôsmimi a gestami.

Jednoručnú verziu môžeš mať za $175 (+ $25) a pár dostaneš za $350 (+ $25). Finálna verzia by sa ti mala dostať na ruku o rok.

Pridaj komentár