Pozývame vás na festival japonskej a kórejskej kultúry Nipponfest/Hangukon 2013

In Cony, Sponsored Story by AlzbetkaLeave a Comment

evitapress-knizne-bleskovky--navarme-si-japnoskoTento rok sa v dňoch 23. a 24. novembra uskutoční v priestoroch Domu kultúry Zrkadlový háj v Petržalke už druhý ročník kultúrnych festivalov Nipponfest a Hangukon. Spoločne prinášajú nielen veľa zábavy, ale aj informácií o vzdialených kultúrach Japonska a Kórei. Nipponfest sa zameriava na všetkých, ktorí nedokážu odolať vábeniu krajiny vychádzajúceho slnka a túžia po ďalších informáciách, alebo iba po možnosti zabaviť sa na japonský spôsob. Počas dvoch dní festival ponúka nielen množstvo diel japonskej animácie, známej vo svete pod pojmom anime, ale taktiež veľa prednášok o rozmanitých témach ako sú náboženstvo, história, hudba, animácia, či hry. Môžete sa tešiť na prednášky od manželov Vackových, autorov cestopisu „Japonsko a Kórea – Do Tokia pod stan“, či pani Denisy Ogino, autorky kníh „Sushi v dushi“ a „Navarme si Japonsko“.

Festival prináša aj ukážky bojových umení a možnosť vyhrať zaujímavé ceny v súťažiach ako cosplay (súťaž o najlepší kostým), karaoke, AMV, theme costume, anime kvíz alebo Magic The Gathering. Pre tých, ktorí sa radšej zabávajú, sú pripravené stolové hry ako Šógi, Go, alebo Mahjong. Taktiež nesmie chýbať DDR alebo možnosť si zaspievať, koľko hlasivky vládzu, v miestnosti s karaoke.

578551_613853965323783_887494453_nHangukon je prvým festivalom venujúcim sa kórejskej kultúre a popkultúre na Slovensku a jeho druhý ročník opäť prinesie množstvo prednášok, ale aj viacero kórejských filmov. Rozmáhajúcemu fenoménu kórejskej populárnej hudby sa budú venovať okrem prednášok aj workshopy, napríklad workshop zameraný na Kpop, kde sa budete môcť priučiť tanečným krokom a choreografiám na hudbu populárnych kórejských tanečných zoskupení. Zasúťažiť si budete môcť v „Mini K-pop coverdance contest“ a ako názov napovedá, ide o tancovanie na známe kórejské hity. To však nie je koniec tancovania na festivale! Zručnosti získané na workshopoch sa dajú v sobotu hneď vyskúšať na diskotéke venovanej práve japonským a kórejským hitom. O správnu atmosféru a zábavu sa postará DJ Ondro.

Tešíme sa na vás!

PS: Samozrejme, Unicorn si takúto akciu nemôže nechať ujsť, tak sme sa votreli do priazne organizátorov a minimálne v sobotu tam budeme v oddychovom kútiku aj s komiksárňou.

Pridaj komentár