Pretože Tomáš Maštalír

In Comedy, yablko by yablkoLeave a Comment

Pár dní dozadu sme, mnohí nevedomky, žili najdôležitejší deň roka. Nie, nie je to medzinárodný deň žien. Všetci správni chlapi (a niektoré správne ženy) oslavujú ženy každý deň. Niektoré entity sú však natoľko silné, že celoročné plápolanie náklonnosťou nestačí. Svetlo niektorých je tak silné, že k jeho dobytiu potrebujeme koncentrovaný útok jedného dňa lásky, inak riskujeme uvrhnutie všetkého do večnej tmy. Niektoré entity dávajú toľko, že jeden deň obety je pre nás privilégiom. Keď hovorím niektoré entity, myslím Tomáš Maštalír. Najdôležitejší deň roka je 7. marec, kedy sviatok slávi Tomáš.

Tomáš Maštalír.

Žijeme v chaose a cez tento chaos žiari Tomáš Maštalír.

Potrebujeme maják, ktorý zasvieti na to najlepšie, čím môžeme byť. Tento maják je Tomáš Maštalír.

Ľudia sú lepší než roboti, pretože poznajú súcit. Niektorí ľudia sú lepší než ľudia, pretože poznajú čistotu. Títo ľudia je Tomáš Maštalír.

mustaslir

Carl Jung prišiel s teóriou, kde nite, nitky a iné USB káble nášho vnútra sú splietané do všeobecného rezervoára celkového ľudského zážitku. Nazýva to “kolektívne nevedomie”. Výstižnejší názov je Tomáš Maštalír.

Ďalšia chybná teória je reinkarnácia. Tvrdí, že po smrti sa duša každého človeka preleje do inej nádrže a pokračuje v nekonečnom cykle existencie. V skutočnosti je každá duša kvapkou z krhly smrti, živiacej semiačko života, z ktorého, keď nás zomrie dostatočné množstvo, vypučí krásny nový Tomáš Maštalír.

Keď Krištof Kolumbus objavil Ameriku, našiel stádo Vikingov okopávajúcich zemiaky. Okopávať zemiaky ich naučil… nejaký náhodný indián v čapici. Wigwam mu postavil Tomáš Maštalír.

mastalano

Čo prišlo skôr, vajce alebo sliepka? Skôr prišiel Tomáš Maštalír.
Prečo sliepka prešla na druhú stranu cesty? Pretože na nej stál Tomáš Maštalír.
Tomáš Maštalír tlieska jednou dlaňou.

V roku 1979 Ridley Scott natočil film Alien. Na plagáte stálo “Vo vesmíre vás nikto nepočuje kričať.” Ridley Scott sa zmýlil. Vo vesmíre vás počuje kričať Tomáš Maštalír. V roku 2012 sa Ridley Scott zmýlil druhýkrát, keď natočil film Prometheus.

“Ak v lese padne strom a nie je nikto, kto to počul, vydá skutočne zvuk?” je otázka postavená na mylnom základe. V každom lese v každom momente každého dňa je totiž Tomáš Maštalír.

Keď sa Chuck Norris pozrie do zrkadla, Tomáš Maštalír mu dá facku. Chuck Norris sa nemá čo pozerať do zrkadla. Do zrkadla sa už pozerá Tomáš Maštalír.

Pápež nedávno odstúpil z funkcie, pretože zistil, že Tomáš Maštalír.

mastapapier

Vesmír okolo nás zomiera. Život na Zemi však pokračuje. Prekvitá cez smrť. Slabšie články požierajú silnejšie články a stávajú sa hojnejšími a lepšími verziami seba. Na vrchu tohoto reťazca požierania je Tomáš Maštalír. Pre dôkaz sa stačí pozrieť na fakt, že kým Tomáš Maštalír zjedol veľa vecí, žiadna vec nezjedla Tomáša Maštalíra.

Doteraz to bol krásny text, plný krásnych myšlienok. Rozlúčim sa s vami najkrajšou myšlienkou zo všetkých. Posadajte si okolo ohňa, spravte si pohodlie, ale pozor! Nespáľte si dredy a retro bicykle. Posadané? Ok.

14 miliárd rokov pred narodením Tomáša Maštalíra nestabilné hviezdy vystavené enormnému tlaku vybuchli a vymrštili svoje vnútro naprieč galaxiou. Vnútro obohatené kyslíkom, dusíkom, uhlíkom… základnými zložkami života. Zložkami, ktoré vytvorili nové súhvezdia, nové planéty. Nás. Atómy v nás sú tie isté atómy, ktoré vytvorili všetko okolo nás. Každý z nás je súčasťou vesmíru a vesmír je súčasťou nás všetkých. Každý z nás má v sebe kúsok všetkého a teda každý z nás je tak trochu… Tomáš Maštalír.

Aj Robo Kazík.

Tomáš, za všetky ovečky v maštali tvojho sveta – ďakujeme.
Nes fakľu ľudstva ďalej.
Nes fakľu ľudstva naveky.

Pridaj komentár