Sezam, otvor sa! Ale najskôr ukáž, komu otváraš [TECH novinky]

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Chceš sa vyhnúť podomovým obchodníkom (ak to ešte existuje), nechceš sa strachovať, že odídeš z domu bez kľúčov, chceš mať inteligentné dvere? Tieto 2 projekty sú riešením.

Peeple – Caller ID for your front door

Peeple je upgrade “kukátka” na dverách. Stačí prichytiť na dvere a môžeš ho začať používať. Funguje to podobne, akoby ti niekto volal na mobil. Keď niekto zaklope na dvere, Peeple pošle notifikáciu s fotkou, takže bez nutnosti vstať od televízora vieš, či máš pred dverami niekoho známeho alebo podivína, ktorému nechceš otvoriť. Samozrejme, má to zmysel, len ak sú tvoje dvere trošku prístupnejšie. Možno v kombinácii s druhým projektom by to mohlo byť zaujímavejšie.

Tento projekt má ale 2 chybičky. Prvou je relatívne vysoká cena, stojí $149 a druhá je, že zasielajú len do US, Kanady a Mexika.

Noki: The smart doorlock for Europe

Noki sa nemusíš báť, že sa nedostaneš do bytu/domu, keď si zabudneš kľúče. Dovolí ti odomknúť dvere pomocou mobilu. Stačí dať kľúč do dverí a okolo dierky namontovať Noki. Potom môžeš aplikáciou odomknúť dvere. Samozrejme, otázkou je bezpečnosť, o tú sa má postarať 256bit kľúč. Aplikácia má kopec funkcií, automatické odomykanie pri príchode a automatické uzamknutie dverí pri odchode. Ak robíš doma párty, môžeš vytvoriť dočasné heslo, ktorým si hostia budú môcť odomknúť.

Prípadne si dokážem predstaviť kombináciu s Peeple, kde by verifikácia mohla fungovať rozpoznaním tváre (samozrejme, bezpečnosť je otázna). Tá predstava, že si zabudneš mobil, zabudneš kľúče a zabuchneš za sebou dvere a stačí ti zaklopať na dvere, Peeple ťa odfotí, server (niečo, čo ešte nie je) overí tvoju tvár a pošle info Noki, že ti má otvoriť. Šikovné, no nie?

Jeden Noki ťa vyjde na 139€ (+ 10€) s dodaním v decembri. Prípadne ak chceš aj prepojenie na cloud, čiže ovládanie na diaľku, nielen cez bluetooth, budeš potrebovať aj Noki hub, ktorý v kombe s Keyturnerom vyjde na 199€.

Pridaj komentár