Smrtonosná pasca: Vlasy opäť v akcii (1/2)

In Comedy, Filmy by yablkoLeave a Comment

Smrtonosná pasca: Opäť v akcii je film o hrdinovi menom Die Hard, ktorý je hrdina, pretože nosí smrť zbraňami, ale aj päsťami a občas lietadlom. Smrtonosná pasca opäť v akcii nie je prvý film o smrtonosnej pasci, pretože najprv musíš byť v akcii, aby si mohol byť opäť v akcii. Smrtonosná pasca opäť v akcii nie je druhý film o smrtonosnej pasci, ale piaty film o smrtonosnej pasci, pretože “opäť” sa podobá na “päť” bez jedného písmena.

Niekto vymyslel toto spojenie a potom dostal peniaze.
Niekto dostal peniaze, keď vymyslel podtitul “opäť v akcii”.
Svet je škaredé miesto a nikto by nemal mať deti nikdy viac, pretože pre istotu.

Smrtonosná Pasca je miesto alebo okolnosť, ktorá vás uväzní, až kým nepríde smrť. Jednou z najpopulárnejších smrtonosných pásc (pascí/pósc/páscć/pásac/pôsoc…) je teda život. Smrtonosná Pasca priblíži stratu života cez koncept blízky každému mužovi – cez stratu vlasov. Aby sme pochopili, čo a prečo sa deje v piatom filme, prejdeme si udalosti filmov predošlých a zhodnotíme ich dopad na účes.

so badas
Náš hrdina Die Hard v 1. filme – Smrtonosná pasca. Toľko vlasov. You don’t fuck with that.

Smrtonosná pasca

Die Hard je policajt z New Yorku, ale jeho žena ho nenávidí až z Los Angeles. Die Hard príde žehliť a nastúpi do výťahu vysokej budovy, pretože výťah je dobrý spôsob, ako sa dostať z nižšieho poschodia na vyššie poschodie a naopak. Tento sa však zasekne o svoje bohaté, hodvábne háro, ktoré taktiež dobre vonia. Ale možno je to Maybelline. Cez škáru vo dverách vidí, že niekto obsadil budovu, pravdepodobne s cieľom ju ukradnúť. “Hej, Harry Potter!” povie Die Hard a ukáže na Voldemorta.

voldemort

Voldemort

Voldemort chce ukradnúť budovu, lebo Voldemort nie je zlodej, ale “výnimočný zlodej”. To vieme, pretože Voldemort zahučí “JA SOM VÝNIMOČNÝ ZLODEJ”, keď sa ho Die Hardova žena spýta, prečo radšej neukradne všetky milióny, ktoré v budove schovávajú. Die Hard okamžite rozozná, že Voldemort je zlodej, pretože je dobre oblečený.

Die Hard, stále zakliesnený vo výťahu, sa musí rozhodnúť, či radšej zachráni svoju ženu, alebo svoje vlasy. Jeho žena ho síce neznáša, ale na druhej strane, jeho vlasy nemajú vagínu. Toto je dôležitý moment. Rozhodne sa obetovať vlasy a mohutným trhnutím sa vymrští z výťahu, zanechajúc za sebou majestátnu hrivu (a jej prírodný lesk). Utrie slzu, stekajúcu po pravom líci. Cíti, že v ňom niečo zomrelo (boli to vlasy).

“Hej, máš rozopnutý!”
– “Huh?”, povie Voldemort.
“Zips.”
– “Oh.”

Kým sa Voldemort zohne, Die Hard postrieľa všetko, čo zvyklo dýchať a nezvyklo byť žena. Nevšimne si, že jedna z obetí má okuliare, ktorých sklo mu vletí rovno do nôh. Musí sa rozhodnúť, či radšej zachráni svoju ženu, alebo nohy. Na jednej strane nohy používa na chodenie a chodí takmer denne. Na druhej strane vlasy sú dôležitejšie ako nohy, a tie už obetoval. Toto je dôležitý moment. Čas obetovať.

“Hahá! Vôbec nemám rozopnutý zips!” povie strategicky pri okne mrakodrapu stojaci Voldemort v momente, keď sa Die Hardove plece spojí s jeho sánkou. Než stihne vyletieť z okna, Die Hard mu rozopne zips. “Hahá!”, zhodnotí Die Hard. Takmer ho to stálo život, ale za ten vtip to stálo. Die Hard pozrie na dopadnuvšieho Voldemorta a prvýkrát prednesie svoju dnes už nesmrteľnú hlášku:

“Au.”

Po dopade Voldemortovo telo okamžite vybuchne, pretože je Nemec. Tento výbuch so sebou vezme celú budovu, čo ale nevadí, pretože Die Hard medzičasom zo zvyšku vlasov uplietol padák pre každého, komu sa podarilo prežiť. Plachtiac so ženou v dvojpadáku strieda výrazy tváre. Získal síce šancu znova ho vložiť do ženy – na čo sa teší – ale prišiel o vlasy a dopad bude boľavé nohy bolieť – na čo sa neteší. Zvolí teda neutrálny výraz.

Kamera prestihne na rozhovor dvoch policajtov, čakajúcich na zemi. “Wow, tá budova bola hotová… Smrtonosná Pasca™!”, má pravdu jeden z nich.

Fade out.

Smrtonosná pasca na letisku

harder
marketingové oddelenie sa snaží zakryť pleš

Die Hard teraz pracuje na letisku, pretože každé miesto, na ktorom sa Die Hard ocitne, je miesto, na ktorom Die Hard pracuje. Odkedy prišiel o svoje vlasy, práca je Die Hardov život.

Okamžite sa dostane do konfliktu s Majorom letiska, pretože Major je autorita a autorita je niečo, čo Die Hard nerešpektuje, pretože nie je trtko. Major Die Harda pristihne, ako kradne upratovačovi metlu, pretože jej štetiny mu pripomínajú vlasy a tiež aby mohol upratovať, pretože tu teraz pracuje.

Major: “Hej, Die Hard, ty tu nepracuješ!”
“AJ MOJA BABKA BY LEPŠIE ŠOFÉROVALA LETISKO AKO TY!”, ponúkne Die Hard, pretože Die Hard je silný muž.
Major: “Áno? Ja mám aspoň vlasy.”

Die Hard s plačom utečie do kúta. Sú to mužné slzy.
Pri úteku zakopne o kábel a na pár sekúnd vypne elektrinu na celom letisku. Tých pár sekúnd stačí na to, aby letisko obsadili teroristi.

“My sme teroristi a ideme robiť zlé veci, pretože sme teroristi”, povie hlavný terorista Terminátor.
“Nerobte predsa zlé veci napríklad nám alebo s lietadlami”, povie Die Hard, ale Terminátor povie “Haháá!” a hodí lietadlo plné pasažierov o zem, lebo je zloduch.

“Jeden by mohol povedať, že to lietadlo bola… hotová Smrtonosná Pasca™.” povie Terorista #2.
“Hahá!”, zamyslia sa ostatní.
Major je smutný.

Die Hard sa nenechá zahanbiť a upadne do depresie, lebo aj keď nemá vlasy, všimne si, že mu začína pleš. A tiež preto, lebo kvôli nemu zloduch hodil o zem lietadlo plné pasažierov. Ale hlavne tá pleš.

Teroristi so smiechom ukradnú lietadlo a idú sa povoziť. Je to veselá kopa. Die Hard, na druhej strane, je kopa smútku, až kým nezbadá vlastný odraz v zrkadle. V kvetináči za ním stojí malá palma a jej listy mu okolo hlavy vytvárajú niečo ako… vlasy! VLASY. Toto je dôležitý moment. Die Hard sa zaprisahá, že spraví všetko, aby znova získal vlasy. Každý muž má právo na život, každý muž má právo na vlasy a on o svoje právo bude bojovať!

Ale najprv sa musí pomstiť teroristom, lebo sa mu smiali. Jediným mohutným jelením skokom doženie ich lietadlo, zubami odtrhne krídlo, oplieska ho terorizmu o prdel a zvyšok obkrúti Terminátorovi okolo krku.

“Au.” povie Terminátor a Die Hard mu strčí kontrolnú vežu do zadku, pretože to je jeho hláška.

Fade out.

Koniec prvej časti.

Pridaj komentár