Smrtonosná pasca: Vlasy opäť v akcii (2/2)

In Comedy, Filmy by yablkoLeave a Comment

V minulej časti sme načali púť hrdinu menom Die Hard do tajov života a vlasov. A zistili sme, že život a vlasy nie sú zas tak odlišné. Dnes rozoberieme, čo nám posledné 3 filmy hovoria o hair-stylingu a mužnosti.

Smrtonosná Pasca 3: Nová Nádej

rasizmus
na obrázku: rasizmus

V treťom filme, Smrtonosná Pasca 3: Nová Nádej, si Die Hard vyskúša nové povolanie – rasizmus. To ho skamaráti so Samuelomelom Jacksonom. Spolu pobehujú po New Yorku, kde Samuelel vrieska niečo o hadoch a hamburgeroch so syrom, ale Die Hard ho nepočúva, pretože rasizmus a taktiež tiež preto, lebo mu hlavný záporák, Kapitán Nemecko, sľúbil liek na plešinu, ak mu pomôže ukradnúť Wall Street. Die Hard ukradne Wall Street sám, pretože je mužný a zničí pri tom ďalší výťah, pretože je v tom dobrý.

Samuelel povie: “Dalo by sa povedať, že ten výťah bol-“. Die Hard mu dá facku. “Si si istý, že ukradnúť Wall Street je dobr-“… Die Hard mu dá dve facky, pretože vlasy sú dôležitejšie ako spravodlivosť.

Kapitán Nemecko dodrží slovo a po jednom týždni a jednom milimetri nového porastu sa na Die Hardovej tvári po rokoch zjaví úsmev. Dá sa povedať, že získal… Novú Nádej™.

Nanešťastie, pri vstupe do banky so spomínaným výťahom prešiel cez detektor kovov a dostal rakovinu gúľ 🙁 Posledná pol hodina filmu je montáž čakární u doktora a chemoterapia a Samuelel Jackson jediaci kura. S každým strateným vlasom vidíme Die Harda upadať hlbšie a hlbšie do samého seba…

Fade out.

Smrtonosná Pasca a Vrtuľník

die hard with a chopper
nula vlasov, nula dobrých rozhodnutí a jeden vrtuľník

Die Hard po rokoch depresie a litroch chemoterapie a žiadnych vlasoch dostane nápad. Uvedomí si, že posledné dva filmy nikoho nezachránil. V prvom zachránil svoju ženu (ktorá si potom zobrala svoju vagínu a odišla) a bol to celkom dobrý pocit (keď ju zachránil, nie keď odišla). Možno keby zachránil niekoho ďalšieho, cítil by sa lepšie!

Spomenie si, že má dcéru. Okamžite ju chce zachrániť, ale tá žiaľ žije spokojným životom a vôbec nič jej nehrozí. Preto ju musí najskôr uniesť. Dá do pohybu komplikovaný plán, ktorý obnáša človeka, ktorý je v skutočnosti Mac a nie PC. Jeho meno je Justice Long. Dcéra je unesená a Die Hard sa vydáva na misiu záchrany so smútkom v srdci, nádorom v guliach a vedomím, že keď dá Justicovi Longovi po hube, bude mu lepšie.

Dá Justicovi Longovi po hube a je mu lepšie.

Die Hard si všimne nevinný vrtuľník a okamžite ho zostrelí autom. Kým sa ho Longs stihne spýtať, čo to kurva malo byť, vrhne sa do pästného súboja so stíhačkou. Vyviazne z neho bez ujmy, ak nerátame obšmahnutú hlavu, ktorú nerátame, pretože na nej už aj tak žiadne vlasy neboli. Dopadajúce kusy stíhačky prizabijú ľudí, ktorých najal, aby mu uniesli dcéru, takže teoreticky ju zachránil a teoreticky sa cíti lepšie.

Cez pozostatky tiel sa začne predierať za dcérou, ale už je evidentné, že v jeho pohybe chýba stará iskra. Pri dcérinej hlave sa ocitne zbraň. Šéf unášačov, Hitman Givens, je nasraný. Stíhačka mu vzala kolegov a on teraz Die Hardovi vezme dcéru.

“Uh..” zamyslí sa Die Hard. Nemôže sa ubrániť pocitu, že tento plán nedopadol najlepšie.
Možno si nezaslúži dcéru.
Možno si nezaslúži vlasy.
Možno si zaslúži…

Obráti sa k nim chrbtom, pritlačí zbraň k vlastnej hrudi a stlačí spúsť. Guľka prenikne telom a čistou náhodou zasiahne Hitmana. Die Hard nanešťastie prežije.

“Tak či onak, tá stíhačka bola hotová… Smrtonosná Pasca™. Aj ten vrtuľník.” Zamyslí sa Justice Long.
Na košeli si nájde jediný pramienok čierneho vlasu.
Die Hard mu dá po hube.

Fade Out.

Smrtonosná pasca: o5 v akcii

gebriny
na obrázku: gebriny

Keďže to minule bol tak dobrý plán, spomenie si, že má aj syna. Rozhodne sa zachrániť syna, ale tentokrát v Rusku, kde syn zachraňuje teba. To ale Die Hard nevie, pretože Die Hard je Američan a jediné, čo Američan potrebuje, je nenávidieť Islam. V práci oznámi misiu do Ruska, ale nikto nemá srdce povedať mu, že tam už roky nepracuje. Sledujú, ako jeho rakovinou prerastené telo odkrivkáva zo stanice. Z poza rohu ho počujú zakričať “Mám dovolenku!” a nikto nemá srdce mu vysvetliť, že nemá. Zvykol to byť dobrý chlap. Vraj raz zmlátil stíhačku…

Keď sa konečne ocitne v Rusku, začne sa rehotať, lebo evidentne všetky ruské hodinky idú zle. Keď o 2 hodiny skončí, povie: “Mám dovolenku!” a začne sa rehotať, lebo Rusi evidentne ešte nevymysleli angličtinu. Haha, hlúpi Sovieti!

Nastúpi do taxíka, zasekne sa v zápche a okamžite vystúpi, pretože čakanie je pre padavky. Taxikár sa nad ním zľutuje a nechá ho odísť bez zaplatenia. “Hej, bratu!”, zavolá za Die Hardom a cez okno mu podá invalidnú palicu. Die Hard sa prekvapením zasekne. Tento nezištný akt mu otvorí oči. Uvedomí si, že možno medzi nimi nie je až taký rozdiel. Možno najväčší rozdiel je, že taxikár má vlasy.

“Doteraz som vás používal len ako špongie pre moje náboje, ale teraz viem, že aj vy máte zápchy a chladničky. Konečne vás vidím ako ľudí, naučil som sa tak veľa.”, povie Die Hard, nastúpi do obrneného tanku a prejde cez všetko ruské na ceste. Keď sa tank minie, ukradne auto, pretože je Američan v cudzej krajine, a tým pádom si ho zaslúži. Nabúra do všetkého, čo existuje, pretože je na dovolenke (nie je) a zaslúži si trocha aktívneho odpočinku.

Keď dostatočne veľa vecí vybuchne, stretne syna. Zmôže sa len na pár slov, a preto vyberie tie najdôležitejšie: “Mám dovolenku!”

Jack Hard (značka: syn) len pokrúti hlavou. V snahe prerušiť trápne ticho začnú všetci strieľať všetkými zbraňami. Toto je akčný film. Jack si všimne, že s otcom to nie je tak strašné, pokiaľ strieľa pištole alebo búcha päste. Badá v ňom taktiež akúsi nebojácnosť, vidí odrazy človeka, ktorý bol pre neho inšpiráciou, keď vyrastal. V skutočnosti mu len nádor zožral časť mozgu zodpovednú za pud sebazáchovy, ale Jack využije situáciu a začne ho používať ako živý štít. Z poza Die Hardovho chrbta ukazuje prstom na nepriateľov a hovorí: “Zlý ujo, bum!”. A ten ich kosí jeden po druhom.

Keď na chvíľu prestanú strieľať, všimnú si, že sa prepracovali do miestnosti s naaranžovanými sklenenými lustrami a sklenenými pohármi a sklenými oknami a sklenenými zrkadlami, akoby niekto chcel povedať: “Toto všetko slow-motion vybuchne, keď všetci začnú strieľať všetky zbrane.” Jack a Die na seba pozrú, kývnu hlavou. Začnú strieľať všetky zbrane a všetko slow-motion vybuche. “Hahahaa!”, zamyslí sa Die Hard a Jack s hrdosťou sleduje, ako sklo lieta na všetky strany. “Ako v prvom filme”, pomyslí si Jack. “Mám dovolenku.”, pomyslí si Die Hard.

“Myslel som si, že nie si môj otec, ale si môj otec. Mám ťa rád, oci.”, povie Jack.
“Mám dovolenku.”, povie Die.
Režisér si utrie slzu.

“Oci, poď”, povie Jack, chytí otca za ruku a ukáže na Černobyľ. “Zlí ľudia, bum!”

V tomto momente nám film vysvetlí, že Černobyľ je miesto, kde sa stala zlá vec a ľudia sú chorí.
V tomto momente nám film vysvetlí, že Černobyľ je miesto, kde sa stala zlá vec a ľudia sú chorí.
V tomto momente nám film vysvetlí, že Černobyľ je miesto, kde sa stala zlá vec a ľudia sú chorí.

Spolu zastrelia Černobyľ, zastavia terorizmus, vyhrajú svet a zastavia sa nad nádržou rádioaktívnej hmoty. “Pozor tati, tá nádrž by mohla byť hotová…” Vtedy Die Hard zavadí o železný trám, ktorý mu z hlavy zoškrabne posledný výhonok posledného vlasu, šmykne sa na banánovej šupe a padajúc do nádrže pocíti váhu sveta. Všetko je zrazu jasné. Smrtonosná Pasca™ bol celý čas…
on sám.

Fade Out.
Titulky.
Bloopers. Hilarious.

Fade In.
Z nádrže sa vynorí jedna hlava a tri ruky.
Inception Sound.

Fade Out.

Koniec druhej, a naveky poslednej, časti.

Pridaj komentár