Space Command – nezávislá sci-fi filmová séria

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Predstavte si, že ste spisovateľ, scenárista a producent, ktorý sa podieľal na úspešných projektoch. Ale už máte pokrk filmových štúdií, čo vám nedovolia vytvoriť film, aký si prajete, obmedzujú vás vo výbere hercov a iných spolupracovníkov a máte nápad na scifi film, no nemáte na to peniaze. Takýmto človekom je Marc Scott Zicree, písal scenáre pre Babylon 5, Sliders, He-Man and the Masters of the Universe, Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Deep Space Nine, The New Twilight Zone a iné seriály.

Do tímu si prizval Douga Drexlera, špecialistu na vizuálne efekty. Pracoval na ST: DS9, ST: TNG, Voyager, Enterprise, 4 ST filmoch a Battlestar Galactice. Ešte nám v základnom tíme chýba režisér Neil Johnson, ktorý pracoval napr. na Alien Armageddon a Battlespace, a režíroval vyše 500 videoklipov pre skupiny ako U2 alebo Manowar. Ďalším človekom na palube je Michael Reaves, ktorí má na svedomí scenáre k animovanému Batmanovi, Ninja korytnačkám, píše SW knihy a podieľal sa na sérii kníh s Neilom Gaimanom.

Určite nestačí vedieť, kto je v pozadí, kto to produkuje, ale aj to, koho uvidíte na obrazovke. Jedným s nich je Armin Shimerman, známy ako Quark z DS9. Ďalej nám Marc Zicree sľubuje Ethana Phillipsa – Neelix z Voyageru; Doug Jones – Faun z Faunovho labyrintu, či Abe Sapien z Hellboya; Robert Picardo – Holodoktor z Voyageru, Woolsey zo Stargate: Atlantis; Bill Mummy – Lennier z Babylonu 5; George Takei – Sulu z ST: TOS a Rachel Luttrell – Teyla z SGA. Proste veľa známych tvárí. Už len preto sa je na čo tešiť.

Aby som nepísal len o menách, čo vlastne máme od Space Command čakať? Optimistické scifi inšpirované filmami a seriálmi päťdesiatych rokov, ktoré ponúka nádej namiesto zúfalstva. Zatiaľ sa plánuje séria štyroch Space Command filmov a prvého z nich by sme sa mali dočkať leto/jeseň 2013.

Myslím, že sa podarilo zozbierať úžasný tím ľudí, už nám ostáva len počkať nejaký ten rok, kým uvidíme prvý film zo série. A kto ešte chce svojou troškou prispieť, ostávajú posledné dni do ukončenia projektu na Kickstarteri.

Na koniec pridám ešte zopár mien, čo sa zapoja do projektu: Ian McCaig – navrhol kostým napr. Darth Maula zo SW; Amber Benson z Buffy; Cristina Moses – fanseriál Star Trek: New Voyages.

Pridaj komentár