Sprav si svoje chytré zariadenie ~ IndieKicks #131

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Minule sme tu mali pár projektov, ktoré sa postarajú o inteligentný dom či byt bez potreby vedieť, ako to celé funguje. Teraz tu máme 3 projekty pre nadšencov, ktorí by si chceli spraviť chytré zariadenia sami. Bezdrôtový vypínač, teplotný senzor, pohybový senzor a veľa iných vecí sa dajú prepojiť, a s tým ti pomôžu nasledovné gadgety.

#1 The AirBoard: Sketch Internet-of-Things, fast!

Hráš sa či seriózne tvoríš s Arduinom? Určite sa ti neraz stane, že si povieš: “Keby som tak nemusel všetko ťahať drôtmi, mať to prepojené, diaľkovo ovládané…”. S tým ti pomôže AirBoard, Arduino kompatibilná doska s batériou. Môžeš k nej pripojiť čokoľvek, čo k Arduinu, navyše je kompatibilná s wireless shields – bluetooth, WiFi, XBee. Batéria by mala vydržať 3 roky a 6 rokov komunikácie. Starter kit s AirBoard, BT, USB dongle, svetelným senzorom, proximity senzorom, 2 mikromotormi, 2 vrtuľami a 2 vibračnými motorčekmi dostaneš za $100.

 

#2 EasyPlug Air: The wireless sensor shield for Arduinos

EasyPlug je shield pre Arduino, ktorý mu dodá schopnosti bezdrôtovej komunikácie. Vďaka tomuto môžeš mať 6 senzorov na inom mieste ako Arduino, alebo 3 dvojice, ktoré sa pripoja k wireless sensor hubu. Za $59 dostaneš EasyPlug Air Shield, 3 MiniMote vysielače (ku každému môžeš pripojiť 2 senzory), 6 káblikov na pripojenie senzorov, 3 nabíjateľné batérie a sadu 6 senzorov – dotykový, svetelný, tlačidlo, pohybový, zvukový, otáčací a jeden Create pre tých, ktorí chcú pripojiť vlastný senzor.

 

#3 Black Swift — tiny wireless computer

Tento projekt nie je Arduino, ale o niečo výkonnejší mikropočítač, ktorý sa jednoducho programuje, je malý a má zabudovanú WiFi anténu. No porovnávať s Arduinom či Raspberry Pi sa nedá, skôr sa dá povedať, že vypĺňa dieru medzi nimi. Vo výbave má 400 MHz procesor, 64 MB RAM, 16 MB ROM, 2 micro USB konektory, WiFi, piny na pripojenie senzorov, je malý 24 x 25 x 4 mm a váži len 3 g. Vďaka rozmerom ho môžeš použiť na miestach, kam by si Raspberry nedostal. A čo sa ceny týka, stojí len $26.

Pridaj komentár