Štýlová beánia s matfyzákmi a prírodovedcami vypukne už tento štvrtok!

In Pozvánky by UnicornLeave a Comment

Je to už 34 rokov, čo sa matematické a fyzikálne pracoviská odtrhli od Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského a vytvorili samostatnú fakultu. Tento rok sa opäť spojili, aby vám pripravili nezabudnuteľnú zábavu na čierno-bielej Beánii matfyzákov a prírodovedcov.

Priestory Refinery Gallery sa 27. novembra zaplnia hudbou v podaní skvelých Horkýže slíže, Funky Emotions, ľudovky Živel a doc. Slavíka, DJ L.CO a ich zostavu doplní obľúbený C&K orchester Zbyňka Kubáčka. Organizátori tentokrát pripravili pre svojich hostí aj kasíno, v ktorom si budú môcť zahrať ruletu, poker aj blackjack.

Večer odštartujú melódie valčíka a polky, ktoré zahrá 13-členný orchester pod vedením Zbyňka Kubáčka. Matfyzáci ho poznajú ako prednášajúceho s nezameniteľným humorom, na beánii každoročne dokazuje, že je nielen vynikajúci matematik, ale aj kapelník. Orchester sa špecializuje na repertoár vojenských hudieb bývalej rakúsko-uhorskej armády, čo dopĺňajú aj ich modro-červené uniformy. Vidieť ste ich už mohli na promenádnych koncertoch a pri pripomienkach historických výročí po celom Slovensku.

O legendy nie je núdza ani na Prírodovedeckej fakulte. Po orchestri zahrá na ľudovú nôtu doc. Vladimír Slavík, ktorý sa na zábavách geografického odboru vie vždy postarať o nečakanú zábavu. Tóny ľudovej hudby zaznejú aj po polnoci v podaní súboru Živel, predtým však skupina Funky Emotions naservíruje najväčšie funky – soulové hity minulosti aj súčasnosti. Mladá sedemčlenná kapela má už za sebou spoluprácu s Luciou Bílou, Svetlanou Rymarenko, Cigánskimi diablami a mnohými ďalšími.

10620729_1015359618481491_4102829536773384018_n

Najväčším lákadlom tohtoročnej beánie sú ale Horkýže Slíže, ktorí počas hodinového koncertu zahrajú svoje najväčšie hity. Minulý rok oslávila táto štvorica recesistov a punkových provokatérov svoje dvadsiate narodeniny a aj za tak krátku dobu mnohé ich pesničky zľudoveli. Úryvok z piesne Telegram „Ľavá strana, čo je s vama?“ hrmí denne o jedenástej večer v celej Mlynskej doline v Bratislave a kto z nás by si nespomínal na smutné lamentovanie ohrdnutej dievčiny: „A ja sprostá som si kvôli tebe oholila nohy…“

Vstupenka na podujatie zahŕňa kyvadlovú dopravu z Mlynskej doliny do Refinery Gallery a späť, ale aj možnosť otestovať svoje šťastie v kasíne. Hostia sa ale nemusia báť o svoje peňaženky, hrať sa bude len so žetónmi, ktoré dostanú so vstupenkou. Tí najúspešnejší budú odmenení vecnými cenami.

ESET Beánia matfyzákov a prírodovedcov nie je obyčajná diskotéková zábava. Organizátori každoročne ponúkajú pestrý hudobný program, zaujímavé sprievodné akcie, súťaže o zaujímavé ceny a ďalšie prekvapenia. Návštevníci majú možnosť zabaviť sa vo veľkom štýle a odniesť si domov nezabudnuteľné spomienky.

Pre viac informácií kliknite na beania.matfyz.sk alebo na facebookovskú udalosť.

Pridaj komentár