Super Meat Boy [videorecenzia]

In Recenzia by yablko4 Comments

Verdict: PRETTY GREAT !
( if you’re into that sort of thing )

Super Meat Boy vyšiel v roku 2010 na Xbox Live Arcade, postupne sa prepracoval aj na počítače a najnovšie na plátna kín, prostredníctvom filmu Indie Game: The Movie. A práve tento fešný dokument ma dotlačil k tomu, aby som Meat Boya konečne vyskúšal a moje video sa pokúsi k tomu istému dokopať vás.

Ak sa na stránke objavia ďalšie videorecenzie hier, je vysoko nepravdepodobné, že sa budú venovať najnovším releasom. Skôr sa pozriem na menšie indie veci, ktoré ma v poslednej dobe zaujali. Bez ohľadu na ich vek.

Enjoy!
( or, you know, don’t )

Ak vás aj hra nezaujala, Indie Game: The Movie rozhodne stojí za kuk. Ak aj hra ide mimo vás, jej tvorcov si obľúbite určite:)

A ak ste ako ja, budete ich chcieť počúvať dlho a stále a viac. Have some of them funs people are talking about.

yablko
Galactic Anger Machine

Comments

 1. Avatar

  Jak na to kukám, príde mi to rovnako frustrujúce ako pred 1 a pol rokom, keď SMB vyšiel. Je perfektne spravený, Edmund je super a všetko, ale keď sa stýkrát triafam cez 3 obrazovky na 3 pixely široké miesto, mám chuť sa zabiť 🙂

  Oveľa lepší typ challenge-u je, keď si víťazstvo zaslúžiš použitím rozumu, ako keď zápasíš s hrou, ktorá vyžaduje väčšiu presnosť ako je fyzicky zvládnuteľná a bojuješ vlastne čisto proti náhode, ktorú nevieš ovplyvniť. Mierne sa dá ovplyvniť, no je to také na hrane. Nemá to ďaleko od nejakého slot machine-u. 🙂
  Pri leveloch so soľou som sa na to vysral.

  Na druhej strane som dosť veľa hrával "n", tak je možné, že v tom období života by ma bavil aj SMB.. oplatí sa vyskúšať každopádne. Už len kvôli tomu ako je celá hra starostlivo vycraftovaná.

  1. Avatar

   Ja som mal pri Meatboyovi podobné samovražedné sklony, ale tuším som ho dohral až do konca (čo je s tragickým Genius gamepadom za 1,50€ podľa mňa dosť slušný výkon)

   "N" je jedna z najlepších flashoviek, aké som kedy hral. Tak dlhý gameplay v hre, ktorá má 5MB som nezažil od čias, kedy som prešiel na WinXP.

   Je ale pravda, že stupídna náročnosť dnešným hrám dosť chýba. Človeku pointer pomaly ukáže aj na ktorý kus trávnika sa má vymočiť. To je asi ako nové Diablo, kde človek už nemá možnosť do smrti si nadávať za zle naklikané skilly.

  2. Avatar

   Súhlas, nové hry sú prehnané opačným smerom. V New Super Mario Bros. keď level neprejdeš za určitý čas/počet opakovaní, hra ti ponúkne, že ho prejde za teba 🙂
   Ale to je ešte v pohode. Najviac trpím keď ma má hra za slintajúceho idiota, ktorému treba vysvetliť, že ked posunie joystick dopredu, postava sa tiež pohne dopredu. No shit.

   Našťastie to čiastočne zachraňujú indie vývojári. V podstate aj taký Portal 2 je indie (Valve nikomu nezodpovedá) a čo do obtiažnosti bol príjemný a aj tutorial na začiatku bol robený zábavným spôsobom.

 2. Avatar

  "zápasíš s hrou, ktorá vyžaduje väčšiu presnosť ako je fyzicky zvládnuteľná a bojuješ vlastne čisto proti náhode, ktorú nevieš ovplyvniť." z tejto vety je jasné, že nehovoríš o Super Meat Boy a preto to budem ignorovať

Pridaj komentár