Transolar Galactica – scifi webseriál

In Recenzia, Webseriály by R@100Leave a Comment

Keď dáte na palubu vesmírnej lodi kapitána, čo za každú cenu musí znieť cool, čínskeho pilota, maniaka s fake škótskym prízvukom a ďalších členov posádok, ktorí sú nútení poslúchať všetky príkazy, pridáte viac lensflares ako od J.J. Abramsa, roztrasenú kameru a epickú hudbu, dostanete šialený scifi úlet, akým je Transolar Galactica.

Čo môžete čakať od tohto webseriálu? Hercov, čo (dúfam) zámerne prehrávajú. Nekomplikovaný dej, skôr ide o epizódne skeče, kde väčšinou niekto alebo všetci zomrú, prípadne si to odnesie celá loď. Humor založený hlavne na demencii kapitána a IQ pražských truhlíkov.

transolargalacticaLAawardSamozrejme som na to narazil vďaka tomu, že to je scífko, tak prečo to neskúsiť, veď 10 epiek po 5 minút sa dá pozrieť hneď, hlavne popri práci. Tak skúste tomu venovať chvíľku. Jednoznačne to odporúčam ako nie práve najhlbšiu (myšlienkovo) oddychovku. A keď prestanete pri tom rozmýšľať, vypnete mozog a necháte sa unášať absurdným a plytkým humorom, tak sa určite dobre zabavíte.

Ešte mi nedá nespomenúť, že na na LA websieries festival 2012 dostali ocenenie za kameru, špeciálne efekty, obsadenie a seriál.

Trailer na prvú sezónu:

Komplet to nájdete zdarma na YouTube konte TransolarGalactica.

A ak sa vám seriál zapáči, skúste sa pozrieť aj na ich Kickstarterovú kampaň na fundovanie druhej série.

Pridaj komentár