Vianočné IndieKicks uvádzajú: Levitujúci reproduktor a hudba bohov

In Crowdfunding, Hudba, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

V počítačoch máme super procesory, super grafické karty, k tomu ultraHD monitory, ale čo väčšinou chýba, je poriadna zvuková karta alebo niečo, vďaka čomu by sme mohli počúvať kvalitnú hudbu. Ak chceme lepší zvuk, zvyčajne si za to pekne priplatíme, ale nájde sa aj pár projektov, ktoré prinášajú kvalitu za prijateľnú cenu.

#1 Mars by crazybaby: A Levitating Bluetooth Speaker

Mars je levitujúci reproduktor ako z nejakého sci-fi filmu a ty ho môžeš mať doma. Nemá žiadnu zadnú stranu, zvuk počuješ rovnako zo všetkých strán vďaka 360° projekcii. Kvalitu zvuku zvyšuje levitácia tým, že neprenáša nechcene vibrácie na miesto, kde je položený reproduktor. Okrem toho, že to je reproduktor, jeho podstavec funguje ako subwoofer a má USB porty na nabíjanie mobilu. Tanier dokáže levitovať a hrať 8 hodín a keď mu dôjde šťava, tak dosadne, dobije sa a opäť vzlietne. Dokonca, keď si kúpiš 2, tak môžu fungovať ako stereo. Jeden Mars stojí $189 (+ $30) a v prípade stereo to je $329 (+ $60).

#2 MIYO: The most amazing audio experience outside the studio.

Na super zvuk ti nestačia len kvalitné reproduktory, ale potrebuješ aj prevodník z digitálneho na analógový signál (teda v prípade, že nepočúvaš priamo z analógového zdroja). Tieto prevodníky nie sú práve najlacnejšia záležitosť a nie sú ani najmenšie. S týmto ti pomôže MIYO, malá krabička, stačí pripojiť cez USB, pripojiť slúchadlá a môžeš počúvať kvalitný zvuk ako v nahrávacom štúdiu. Je už len na tebe, či dáš $250 za tento vynález.

 

#3 Geek Audio: A Crowdsourced High-Rez Sound System

Ak ti nestačí predošlý projekt a potrebuješ viac, Geek Audio je kompletný systém prístrojov od media serveru, cez konvertor, po reproduktory. Vybrať si môžeš jednotlivé časti, najdôležitejšia je asi Geek Pulse, digital-to-analog converter, to je to, čo vytiahne z hudby v digitálnom formáte maximum. Zvuk bude určite úžasný, ale aj to bude niečo stáť. Štartovací balíček/model s Geek Pulse ťa vyjde na $400 (plus nejaké poštovné). K tomu môžeš pridať Geek Source (2-4TB úložisko hudby), predzosilňovač, zosilňovače, LPS (konvertor striedavého na jednosmerný prúd) a Geek Tube Buffer je to elektrónkový buffer, ktorý dodá hudbe krásny analógový zvuk, ale elektrónky si musíš dokúpiť osobitne. Cena tohto všetkého sa tak môže vyšplhať až na $2000.

Pozn.: Ospravedlňujem sa všetkým audiofilom, ak som niektoré pojmy poplietol a zle pochopil.

 

Pridaj komentár