Vyvíjaš hry alebo robíš niečo svetové? Aj takto sa dá financovať rozbehnutý projekt.

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Pracuješ na projekte, ktorý máš super premyslený, vypracovaný podnikateľský plán, ideálne aj funkčný prototyp, ale chýbajú ti financie? Čiže sa už len chystáš oslovovať investorov? S týmto pomôže nová platforma Crowdberry.

crowdberry1

Funguje to podobne ako Kickstarter, ale vo väčšom. Projekty nie sú filmy, jednorazové produkty a pod., ale startupy, ktoré potrebujú na rozbehnutie kapitál od 100 tis. do 5 mil. €. A fundermi sú investori, ktorí ako za odmenu nedostanú produkt alebo niečo v hodnote finančnej podpory, ale stanú sa spoluvlastníkmi spoločnosti. Minimálna výška investície je 10 tis. €.

Crowdberry je teda prostredník medzi podnikateľmi a investormi. Miesto, kam podnikatelia idú so svojou spoločnosťou a podnikateľským zámerom hľadať finančnú podporu výmenou za podiel v spoločnosti. Na druhej strane sú tu investori, klienti privátneho bankovníctva, ktorí majú dostatočný kapitál na podporu začínajúcich projektov.

Nápad nestačí

Na založenie projektu na Crowdberry potrebuješ názov spoločnosti, IČO, vypracovaný business plán, dokumenty, kompletný popis podnikateľského zámeru a v neposlednom rade potrebuješ určit trvanie kampane a požadovaný kapitál. Potom sa odborníci z portálu (a poradcovia) pozrú na projekt a zhodnotia, či bude pripustený na platformu Crowdberry. Potom sa spustí kampaň, kde investori budú mať možnosť nahliadnuť do priložených dokumentov, podnikateľského plánu a do budúcej spoločenskej zmluvy.

Kampaň sa stáva úspešnou v momente, keď sa naakumuluje minimálne 80% požadovaného kapitálu. Po úspešnom ukončení kampane prebehne proces nadobudnutia podielov, prípadne navýšenia základného imania spoločnosti a platforma Crowdberry dostane 8% (od podnikateľa) z nadobudnutej sumy. V prípade neúspechu nemá portál žiadne poplatky.

Ak cítiš, že na to máš, choď do toho. Budeš o level vyššie ako crowdfunderi z Kickstarteru alebo Indiegogo.

Pridaj komentár