WTF je ten Space Unicorn?

In Projekt Space Unicorn by Evita Klimo2 Comments

Už 2 mesiace na vás na internetoch vyskakuje ružovomodrý jednorožec, zatiaľ sa však hral na veľmi tajomné zvieratko. Čo to teda vlastne ten tvor chce? A vôbec, čo to vlastne ten Space Unicorn je?

Uhnite sa, ide definícia!
Urban Dictionary definuje Space Unicorna ako “The ultimate vessel of all that is good in the world and beyond. It delivers rainbows to all the sad little orphans and shoots its marshmallow laser to destroy evil and sadness. Also has a pretty sick rainbow mane.”
Pre tých, ktorým sa nechce čítať po anglicky, to znamená, že Space Unicorn je “vlajková loď všetkého, čo je vo svete a mimo neho dobré. Prináša dúhu všetkým malým smutným sirotám a strieľa z marshmallow lejzru, aby zničil zlo a smútok. A tiež má epickú dúhovú hrivu”.

Breaking News: Space Unicorn chce ovládnuť internety!
Tak. S vyššie uvedenou definíciou sa plne stotožňujeme. Akurát by sme radi doplnili, že tie dobré veci sú vlastne geekoviny. A tak sme vytvorili komunitný geekovský portál, ktorý by rád zdieľal to najlepšie zo všetkých oblastí, ktorým sa správny geek venuje. Píšeme a budeme písať o filmoch, seriáloch, hrách, hudbe, sci-fi, fantasy, conoch, comiksoch a rôznych iných veciach, ktoré sa nám na ceste životom priplietli pod nohy. Aspoň zatiaľ. Pokiaľ by vám napadla iná téma, ktorá by na Space Unicornovi nemala chýbať, napíšte nám, prosím. A ak by ste sami obsahom chceli prispievať k rozvoju projektu Space Unicorn, budeme veľmi radi. Stačí sa ozvať na rainbows@spaceunicorn.sk a napísať nám, čo by ste chceli robiť.

(Týmto by som sa chcela verejne ospravedlniť Veronike Elfke Senkovej, že na nás musí tak dlho čakať. Má super blog Elfkina vežička, ktorý by sme radi zaradili ako hosťovský, len potrebujeme spraviť nejaké technické zmeny, aby to bolo možné a zatiaľ nejak nebolo dosť času…)

geek


A Space Unicorn invázia pokračuje ďalej!
Nechceme však ostať len pri písaní. Radi by sme vás spoznali aj osobne. Ak má Space Unicorn prinášať dúhu (t.j. to vyššie spomínané najlepšie zo všetkých geekovských vecí), musíme spolu komunikovať. Bez vás to nedokážeme. Aj preto organizujeme spoločné výlety do kín, uterákové pochody, gaming parties a iné geeky dejchánky. Zatiaľ v rámci možností hlavne v Bratislave, lebo tam sídli väčšina SU crew, ale dúfame, že vy z iných miest sa k nám pripojíte, preberiete iniciatívu a jedného dňa budú napr. filmové premiéry vyzerať tak, že v každom väčšom kine bude v ten istý čas aspoň pár junikorňákov.

1195002619636

Praktiky Space Unicorna sú odhalené!
Jedným z našich cieľov je vytvoriť pre našich junikorňákov priestor na sebarealizáciu. Sme presvedčení o tom, že v každom z nás drieme kreatívne zvieratko a to treba pustiť von, lebo inak je človek dlhodobo nešťastný. Na to sme tu. My fantázii medze nekladieme a tí, čo píšu v mene Space Unicorna, si môžu písať, čo chcú a ako chcú. Vy rozhodujete o tom, čo sa vám páči a čo nie. To sa robí tak, že hovoríte o tom, čo vás zaujalo a zdieľate to aj s tými, ktorí o Space Unicornovi ešte nepočuli. A ak sa vám niečo nepáči, povedzte to nám. Bez vašej pomoci a spätnej väzby chyby tak rýchlo neodstránime.

Creative-Animal-Ads1
Termín edutainment naberá nové rozmery!
A ešte jedna vec. Z geekovín sa dá naučiť veľa vecí, ktoré vám pomôžu aj v reálnom živote. Napríklad taký Star Trek je hotová filmová studnica múdrosti. Rozoberá toľko životných právd a diliem (takto sa skloňujú dilemy?), že vás dokáže naučiť viac, než celá stredná škola dokopy. Aj toto by sme radi rozoberali v rámci SU. To je ten edutainment, čiže vzdelávanie sa prostredníctvom zábavy. Myslíme, že takéto vzdelávanie patrí medzi aktivity správneho geeka a že sa od seba navzájom dokážeme veľa naučiť.

never-divide-by-zero-meme-01

A čo pre vás pripravujeme v budúcnosti?

1. Komiksovú požičovňu
Junikorňák Jakub Hurný má doma kopec komiksov a je presvedčený, že dáva väčší zmysel dať ich na prečítanie aj iným, ako by mal na ne padať prach u neho doma. Včera sme mali epické stretko a dohodli sme sa, ako to celé bude fungovať, takže stay tuned. O progrese vás budeme priebežne informovať.

mal

2. Premietanie filmov
Keď poriešime sozácku byrokraciu a licencie, radi by sme robili veľkoplošné HD premietania starších filmov/seriálov, ktoré v kine už neuvidíte, ale patria do filmovej výbavy každého geeka. Začneme zas v Bratislave, ale dúfame, že keď sa nám to osvedčí, rozšírime sa aj do iných miest. Predbežne sme sa bavili o BA, Košiciach, Brne a Prahe. Opäť, ak by ste chceli takéto aktivity organizovať vy vo vašom meste, napíšte nám. Stále platí, že písať treba na rainbows@spaceunicorn.sk.

movie

3. Redizajn stránky s doplnenie supercool fíčuriek
Aké by to bolo skvelé, keby si každý na stránke mohol vytvoriť avatara, ktorý by sa leveloval na základe geekovských aktivít? Well, bude aj to. Len to chce trochu viac času, ktorého máme zatiaľ zúfalo málo.

avatar

A kto je to my?
Určite ste už postrehli aktivitu Galactic Anger Machine Yablka. Tak Yablko sa zvyčajne venuje recenziám a občas aj veciam, ktoré sa mu priplietli pod nohy na ceste životom. Napríklad v článku Príbeh je pán sa mu pod nohy priplietol náš vzdelávací systém a Yablko mu to riadne natrel.

Yablko však nepracuje vždy sám. Má parťákov Bladea a TSCorbeauxa a spolu urobili totálne awesomné video o tom, akú hudbu počúvajú ľudia v Bratislave. Toto video videlo už 18 669 ľudí, ktorí sa už určite nevedia dočkať, čo chalani nabudúce vymyslia. A ja sa neviem dočkať tiež, lebo bez nich Unicorn nie je Unicornom.

Ďalší Space Unicorn je R@100. Rasťo sa vyzná vo webseriáloch, Kickstarteri, conoch a iných veciach. Naposledy obehol Inva2ion v Londýne a FedCon v Düsseldorfe, aby nám priblížil, ako to na tých veľkých conoch chodí. Viete, aby sme na to boli pripravení, keď o rok pôjdeme takto na nejaký con všetci spolu… 😉

Galactic Hitchhiker Pete Salt nás zas sprevádza životom a otcovstvom. Má malého syna, ktorý ho každý deň naučí niečo nové o živote a Pete to potom raz mesačne spíše, aby sme sa o tom niečo naučili aj my ostatní. Deti sú fasa, ale nie všetci si môžeme dovoliť mať ich hneď teraz, takže je úplne super, že Pete nás takto pekne pripravuje vopred.

O technickú stránku Space Unicorna sa stará inak pracovne veľmi vyťažený Marcel Klimo (Level 20 Engineer), ktorý vymyslel aj naše jednorožecké logo. Marcel taktiež občas za Space Unicorna tweetuje a postuje obrázky a zaujímavé linky na Facebooku. Vlastne tie najchytľavejšie väčšinou pochádzajú od neho. Tiež je to človek, ktorý ma po rokoch potláčania priviedol nazad ku geekovinám.

A last but not least… Ešte som tu ja, Evita Urban. Pôvodne closet geek, teraz full geek, ktorý má však ešte čo doháňať. To viete, zanedbané roky, kedy bolo treba robiť všetky tie dospelácke dôležité veci a na zábavu nebol čas. Haha. Keď som si uvedomila, že mi v živote niečo veľmi podstatné chýba, začala som rozmýšľať nad projektom Space Unicorn. A rozmýšľala som a rozmýšľala… Až kým som nemala hlbší rozhovor s kamarátom Raffaelom Kellnerom, ktorý mi vtedy povedal niečo v tom zmysle, že takto sa nikam nedostanem. Že treba začať konať. Radšej s nedokonalosťami, ako zdokonaľovať projekt iba v hlave. Mal pravdu, a tak 8.4.2012 pristál Space Unicorn na internetoch. O čom je, to už by ste teraz mali vedieť a ďalšie info budeme priebežne dopĺňať, takže nás sledujte aj naďalej. Ďakujeme, že nás čítate.

May the Force be with you 😉

Evita
Chief Rainbow Officer

Comments

Pridaj komentár