Yablkov FilmT(r)ip #1

In Filmy, Recenzia, Yablkove filmové t(r)ipy by yablko3 Comments

Lawless ( Zem bez zákona )

lawless_hardy

Film z obdobia prohibície. (Nie tej českej. Tej naozajstnej.) Trojica bratov sa živí pálením a predajom alkoholu. Jeden z bratov je Shia Le-búf, ale čo je dôležitejšie, druhý z bratov je Tom Large Hardon Collider! Viac známy ako Bane alebo polovica postáv z Inception. A ramená. Tie RAMENÁ!

Anyway.
Je neuveriteľne vtipný. Tom Hardy, nie ten film. Ten film je temný jak štyri svine. Dráma v zaujímavom prostredí, ľudia sa začínajú autovať, pretože technológie a je prezentovaný konflikt medzi meštanmi a selllákmi a políciou a selllákmi a TIE RAMENÁ.

Anyway.
O bratoch panuje legenda, že sú nesmrteľní, ktorá sa vracia v priebehu filmu a napísal ho Nick Cave! Z Nick Cave and the Bad Seeds. A spravil aj hudbu (shocker, I know). A je to dobré. Aj scenár aj hudba. Aj RAMENok.

Určite odporúčam, pokojne aj v kine, ak stihnete. Táto zem možno nemá zákon, ale Tom Hardy má.. veď viete čo.

(penis)

Seeking a Friend for the End of the World

"Seeking a Friend for the End of the World"

a

Safety Not Guaranteed

sú dva filmy, ale tematicky veľmi podobné. Resp. tonálne. Čo do tónu. Akože nálady. Oba sú klasifikované ako komédie, ale to môže zavádzať. Oni sú to také tie malé, nepríjemno-príjemné filmíky o dôležitosti nebyť v tom sám.

V SEEKING A FRIEND sa ľudia (z ktorých nikto nie je Tom Hardy) snažia vysporiadať s koncom sveta. Niektorí sú zaseknutí v zabehnutých rituáloch, iní sa topia v orgiách a všetkom tom heroíne, ktorý doteraz odmietali. A Steve Carell je smutný. Asi preto, že nemá ramená. Má, ale nie také, ako viete-kto (Tom Hardy).  Hľadá svoju bývalú priateľku.

Kto má rád stand-up tu nájde aspoň 20 komikov v malých kameách. Also, kto má rád stand-up, nech zvihne ruku. Ok, teraz dajte dole ruky, a hláste sa len tí, čo máte radi dobrý stand-up. Ok, toto nefunguje, nevidím vás. Radšej napíšte do komentov

aubrey_2

Hlavnú postavu v SAFETY NOT GUARANTEED hrá Aubrey Plaza, ktorá je ako Tom Hardy, ak suchý prednes vtipov sú ramená. Uhm. Seriously, Óbry Plaza je najlepšia. Hrá April v Parks & Recreation a ak nepozeráš Parks & Rec, asi sa s tebou nechcem rozprávať. Prečo to nepozeráš? Že ty máš rád Big Bang Theory? BUSTED!

Ľudia z časopisu sa snažia zbúchať príbeh o možno-šialencovi, ktorý zháňa partnera na cestovanie v späť v čase. Zrejme aby sa mohol tesne nevyspať s vlastnou mamou a vysvetliť svojej mladšej verzii dôležitosť ramien. Nech začne trénovať.

Anyway.
Aubrey Plaza sa stane jeho partnerom a všetci sa naučia dôležité lekcie do života a blah blah! Čo je dôležité, nikto nevyzerá ako Tom Hardy. Ale jeden vyzerá ako Mark Rufaló. A to sa počíta.

Anyway.
Oba sa mi páčili, SAFETY o kus viac.

Ok, good talk, people!
Ja si idem dať facku.

yablko
Galactic Anger Machine

Comments

  1. Avatar

    Facky by si podla mna mal dat clovek co napisal druhu polovicu Seeking a Friend.. To uz Hardyho ramena by boli naozaj lepsi film.. a podla mna zozbierali aj par oscarov. Najme v sound editing.

Pridaj komentár