Yablkov FilmT(r)ip #2

Ruby Sparks

filmtrip-ruby

Toto je film o nerdovi, ktorý si vymyslí priateľku, pretože nerdi nemôžu mať skutočnú priateľku, pretože sú nerdi. Táto priateľka je pekná, milá, spontánna, navarí, vyperie, nikdy neprepne futbal a som si takmer istý, že prehĺta, pretože je vymyslená.

Paul Dano si ju vymyslí tak silno, že ju vidia aj ostatní, ale napriek tomu pol filmu plače. Pretože farboslepí ľudia nemôžu šoférovať lietadlá.

Ak k tomuto filmu raz nahrám režisérsky DVD komentár, pridám zákulisné pikošky a toto DVD si kúpite, pretože chcem jesť vaše peniaze, pretože som počul, že keď ješ peniaze, máš zelené hovienko a chcem to skúsiť.

Tu je ale jedna zadarmo: na pozadí (frekvenciou, ktorú počuje len tvoj pes) celý čas nôtia ľúbezné tóny Kulyho hudobného útvaru, pretože ani Paľko Danko „neverí, že si nebola vyrobená pre mňa„.

Tu je trailer:

7/10

The Amazing Spider-Man

filmtrip-spidercock

Keď bol ohlásený Spajdrmen reboot, padol mi ten kameň, ktorý volám srdce, do gatí, pretože som akurát rozbiehal prácu na vlastnom Spicegirlsmen reboote.

Potom som si povedal „nevadí“, pretože sa rád rozprávam sám so sebou a tiež preto, že som mal unikátny nápad – môj Peter Parkúr začne ako namyslené sebestredné hovado a skončí ako namyslené sebestredné hovado, pretože sa za 2 a pol hodiny nič nenaučí, čo si ale nikto nevšimne, pretože celé kino bude rozpýtlené zvukom na zem raketovou rýchlosťou padajúcich nohavičiek, keď na scénu vybehne lámač sŕdc a občas notebookov.

Anyway.
Povedal som si „nevadí“, počkám pár rokov, rebootnem to znova, spravím svojho Asshole-mana (v hlavnej úlohe Tomáš Maštalír), ale potom som videl The Amazing Spider-dick a zistil som, že nemusím.

5/10

The Campaign

filmtrip-campaign

Ak to fakt chcete vidieť, tak to viďte v kine, čo už asi nemôžete, tak to asi radšej neviďte asi. Jedine, že by ste mali kamarátov, čo, povedzme si na rovinu, nemáte. Ale ak hej, tak to viďte? Asi. Alebo nie.

Mám sa rád, keď som rozhodný.

5/10

Your Sister’s Sister

filmtrip-sisterssisterssisters

Prvý, kto v tomto filme prehovorí, je Mike Birbiglia, čo by si vedel, keby máš rád dobrý stand-up a keby máš rád dobrý stand-up vieš, že Birbigliov album Sleepwalk with Me je možno najlepší stand-up album minulého roka a teraz z neho spravil film, ktorý by ťa mal zaujímať, pretože Mike Birbiglia.

Anyway.
Sestra Tvojej Sesternice Tvojho Otca Koňa Brata je takmer mumble-core film, ktorý v mnohých častiach vyzerá, ako keby kameraman išiel na kávu a zabudol kameru na stole, kým sa ľudia rozprávajú. Čo v tomto prípade stačí, pretože tí ľudia sú Mark Duplass, Emily Bluntman and Chronic and Ružomária DeWittová.

Mark Duplás bol mimochodom v Safety not Guaranteed z minulého filmtripu a ešte mimochodmnejšie je to rejža temnokomédií ako Cyrus a Puffy Chair a preto a pre jeho vystúpenie vo WTF with Marc Maron ho mám rád, a preto musím mať rád aj tento film a ešte aj preto, že Mike Birbiglia a ešte aj preto, že je to dobrý film.

8/10