Zabil ju alebo to naňho narafičili? Seriál o vražde z roku 1999 odhalil nové fakty

In Podcasty, Seriály by Marcel KlimoLeave a Comment

serialPred 15 rokmi našli telo stredoškoláčky Hae Min Leeovej v miestnom lese v Marylande v USA. Za jej vraždu dnes sedí vo väzení Adnan Syed, jej spolužiak a bývalý priateľ, ktorý ju údajne vlastnoručne udusil a pochoval v lese pár mesiacov po tom, ako sa rozišli. Na súde proti Adnanovi svedčil jeho kamarát, ktorý mu údajne pomohol skryť telo v lese.

Približne pred rokom sa tento prípad dostal na stôl reportérke Sarah Koenigovej z amerického rádia WBEZ. Tá sa na prípad pozrela bližšie a zistila, že nie všetky fakty sú úplne tak, ako naznačoval prokurátor. Adnan je možno nevinný.

Sarah sa preto rozhodla svoje skúmanie zdokumentovať v rádio seriáli a v podcaste, ktorý sa držal na najvyšších pozíciách v rebríčkoch počúvanosti na iTunes. Preto vás všetkých pozývam, aby ste si tento seriál s názvom “Serial” vypočuli a znovu objavili čaro audio-tvorby. Seriál totiž poukazuje aj na to, že vraždy a kriminálne činy v reálnom svete nie sú také čisté a jednoznačné, ako vidíme na obrazovkách v seriáloch ako CSI.

Prvú epizódu si môžete vypočuť hneď tu:

Ďalšie epizódy nájdete na stránke Serial, iTunes, Stitcher alebo Soundcloud.

Pridaj komentár