Začalo to “krvavou” stenou v pracovni a skončilo ako oáza životnej energie

In Dekor, Gamification by Marcel KlimoLeave a Comment

Rok 2020 bol pre mňa mimoriadne náročný. Okrem bonusíku v podobe COVID pandémie som zažil viacero zmien osobných aj profesionálnych. Nakoniec som niekoľko mesiacov ani nebol schopný pracovať a vytiahol som sa z toho iba vďaka milujúcej manželke, super priateľom, kolegom a skvelej psychoterapeutke.

Na konci roka som potreboval osláviť túto svoju novo-objavenú životnú energiu. Malo to byť niečo, čo by mi celý nasledujúci rok pripomínalo osobnú transformáciu. Neviem, čo by urobili bežní ľudia, ale ja som sa rozhodol premaľovať si stenu v pracovni.

Začalo to nevinne. S dcérou sme namaľovali srdiečka na bielu stenu. Po chvíľke to ale u nás už vyzeralo z horroru Shining alebo z nejakého miesta vraždy. Keby niekto vtedy vošiel do izby, bohvie, čo by si pomyslel.

Náš cieľ bol teda jasný, musíme to nejak domaľovať. Ešte v ten istý deň o polnoci som odkladal štetec a hneď som vedel, čo bude nasledovať…

“Spravím si tu aj výstavku postavičiek!” Otvoril som Photoshop a hneď som si to aj nakreslil. Takto bude vyzerať moja pracovňa a štúdio na podcasty:

Už roky som zbieral rôzne Funko, Lego a iné geeky postavičky a hrdinov, ale väčšina z nich prežila svoj doterajší život v skrini. O pár dni sa to už stalo realitou a teraz sa celý deň pozerám na tieto krásne postavičky, ktoré stoja hneď nad mojím monitorom:

Prečo ale o tomto píšem? Chcel by som aj vás vyzvať na rovnako radikálnu prerábku pracovného miesta. Nemusí to byť celá stena, a nemusí to byť ani taká energická farba ako červená. Stačí, aby vás to ráno nabudilo! Veľa z nás bude v home office ešte dlho a mať aspoň maličkosť, ktorá vás ženie dopredu, vôbec nie je na škodu 🙂

A ak sa pýtate, odkiaľ beriem postavičky, tak je to predajňa Madmaxon. Fungujú aj počas korony ako výdajné okienko a majitelia sú fakt skvelí ľudia. Klik tu:

Pridaj komentár