Zachráň mládež, odpovedz na najkratšiu anketu na svete!

In Edutainment by NamuLeave a Comment

Tá dnešná mládež, tí nevedia nič o svete” sú slová, ktoré počujem alebo sama hovorím aspoň päťkrát denne. Pravdou ale zostáva, že napriek veľmi prístupným zdrojom informácií sú mladí ľudia, vrátane mňa, dosť vytretí zo svetového a domáceho diania. Je to prirodzenou blbosťou, nedostatočnou motiváciou, informačným preťažením?

735792_561831453853788_117773433_oKeďže nie som informačný profesionál ani detský psychológ, neviem na to od gruntu povedať nič relevantné. Ale v čom sa vyznám a čom viem rozprávať v rozsahu 90 až 120 tisíc znakov, je televízia. V mojej diplomovke s prehnane chytrým názvom sa sústredím na modely televíznych spravodajských programov zameraných na mladšieho diváka. Žiarivým príkladom veľmi kvalitných televíznych správ pre mladších sú napríklad české Zprávičky alebo britský Newsround. Okrem čisto analytických výstupov pripravujem aj kapitolu o prognózach a možných riešeniach pre slovenské prostredie (nebojte sa, zapáliť a nechať do tla vyhorieť mám ako plán B).

Tu momentálne zažívame v televízii orientovanej na mladšieho diváka maličký time-out. Minulý rok sa vyprodukovali len dva uzavreté cykly bez väčšej výpovednej hodnoty a jediný animák Mimi a Líza (ktorý bol super a všetci pozerať!). To ma štve nielen z pohľadu mediálneho edukátora a budúceho rodiča, ale aj preto, lebo zúfalo túžim prekladať Doctora Who pre estévečku a takýmto tempom by som rýchlejšie prišla do Cardiffu, nenápadne sa zbavila Moffata a začala písať poriadnu scifárnu, než sa dočkala kvalitnej televízie pre deti v slovenskej televízii.

Vykliknite mi túto najkratšiu anketu na svete a zachráňte tak slovenskú mediálnu #science a naše #deti. Trvanie: 5 sekúnd aj s ponožkami. Ďakujem.

 

Newsround:

Mimi a Líza:

Pridaj komentár