Zápisky z FF 2015

In Cony by R@100Leave a Comment

Festival Fantázie tento rok oslávil 20. výročie a tu je moje krátke zhrnutie toho, čo sa tam dialo od môjho príchodu, štvrtý deň conu.

Deň 1: Vchádzam do uličky za kinom osvetlenej reflektorom, pod ktorým vidím 7. Doktora (Sylvester McCoy), ako podpisuje fotky fanúšikom.

Deň 2: Neúnosné teplo prinútilo zopár účastníkov zhodiť vrstvy oblečenia a ukázalo sa, že je to Pobrežná hliadka. Iní sa naopak aj napriek teplu obliekli do kostýmov a šli na FFCosplay.

FFCosplay

Deň 3: Chotěboř sa snaží zakázať pitie alkoholu na verejnosti, investigatívni účastníci ale vedia, že vyhláška je neplatná, a tak je FF zatiaľ zachránené.

Noc 3: Na horory sa bežne nepozerám, ale keď áno, tak je to v kine na FF s kýblikom*.

Deň 4: Baywatcháci zachraňujú ’80 – ’90ies párty, ale Daredevila nechajú váľať sa v odpadkoch, preto nemôže zachrániť boFFa* pred stargejťákmi.

daredevilstargate

Deň 5: Mám pocit, že program robí Murphy, buď nemáš na čo ísť, alebo sú 3 zaujímavé prednášky v rovnakom čase.

program

Deň 6: Nielen stargejtáci sa obliekajú do hippie štýlu, aby to roztočili na 1969 párty v GateCone. Všetci chlapi s rozpustenými dlhými vlasmi vyzerajú zozadu rovnako.

Party like It's 1969

Party like it’s 1969! by GateCon

Deň 7: Drinking games sú na FF zakázané. Tak sme pri sledovaní Batmana z 1966 nepili pri vybuchujúcich žralokoch, bat-veciach a “holly”. Netušil som, kam všade sa dá predpona bat- pridať: batrebrík, batrýchlosť, batkurz…

Deň 8: K tradícii FF patrí Barvy Měnící Kouřící Kulatá Věc, ktorá sa tento rok zmenila na kvetináč, kto nebol na FF, nepochopí.

vec

BMKKV by Randalf

Deň 9: Odchod z FFka je vždy ťažký, hlavne vstávanie po sobotňajšej noci.

 

*kýblik – štvoritá dávka alko + nealko
*boFF – Vašek Pravda, organizátor FF

Pridaj komentár