5 dôvodov, prečo počúvam Justina Biebera

Máme tu pondelok a prvý diel nového pravidelného seriálu Pondelková päťka. Každý týždeň sa takto s Vami podelím o päticu rád, tipov, trikov, dôvodov alebo jednoducho čímkoľvek. Tento týždeň začíname s človekom, na ktorého asi všetci hejtujú – Justinom Bieberom (teda okrem jeho fanúšikov). Prečo teda počúvam skladby tohto „milovaného“ kanadského speváka?

1) Chlapec sa sám vypracoval

Čo si robil(a) Ty, keď si mal(a) 13 rokov? Justin začal už vo svojich raných rokoch nahrávať pesničky od známych interpretov. Jednou z nich bola skladba „With You“od Chrisa Browna, ktorú si môžete vypočuť nižšie. Justinove video objavil Scooter Braun, vtedajší marketingový manažér pre značku So So Def. O pár týždňov už Justin spieval pre svojho idola Ushera. Do roku mal podpísanú zmluvu na album a za necelé dva roky mal vonku prvý singel „One Time“, kde účinkoval aj Usher. Aké je teda ponaučenie? Pracujte na sebe a nehanbite sa predstavovať pred svetom. Možno motyka vystrelí.

2) Skvelým hlasom získal skvelých producentov

Už prvý spomínaný singel „One Time“ (nižšie) mu produkoval tím, ktorí pracoval na superhite „Umbrella“ pre Rihannu alebo neskôr „Single Ladies“ pre Beyonce. Na jeho prvom albume My World 2.0 sa podieľali aj The Messengers, ktorí pracujú napríklad s Jason Derulo alebo Michael Boltonom. Dnes mu už hity tvoria super-producenti ako Rodney „Darkchild“Jerkins  (Lady Gaga, Mary J. Blige, Michael Jackson, Black Eyed Peas, atď.) alebo RedOne (Jennifer Lopez, Pitbull, Nicki Minaj a ďaľší). Ponaučenie? Pracujte na svojich prednostiach a prilákate ku sebe iných talentovaných ľudí.

3) Je to naozajstný social media guru

Dnes už je asi každý človek s Facebooku sebezvaný „social media guru“, ale Justin ich môže jednoducho zadupať pod zem. Bieber bol jedna z prvých veľkých pop-hviezd na Twitteri a dnes je po Lady Gaga druhá najpopulárnejšia celebrita. Ešte dodnes odpovedá fanúšikom na otázky a komunikuje, kde sa momentálne nachádza a čo robí. Často sú jeho príspevky veľmi osobné a pôsobia naozaj autenticky. Ponaučenie? Buďte na internete sami sebou. Nie je sa za čo hanbiť. Tu je príklad jedného dnešného tweetu:

4) „Páči sa mi to, ale je to Bieber, tak to nepočúvam“

Už som sa viackrát stretol s tým, že ľudia počúvajú popové skladby, ale v momente, keď zistia, že hrá Bieber, hneď začnú hejtovať. Skúste nasledujúcu pesničku pustiť niekomu, kto má rád pop (Gaga, Usher, Lopez), ale neustále hejtuje na Biebera. Povedzte mu, že ide o novú hviezdu z Ameriky s menom povedzme Peter Kent. Ak sa mu bude páčiť, tak viete, že daný človek hejtuje s predsudkami. Mne sa to už stalo viackrát a takmer vždy sa daný človek začervenal po zistení pravdy. Ponaučenie? Nehejtujte len tak. Možno vám utečie život pred očami.

5) Novodobý Justin Timberlake

V období, keď Bieber ešte len spieval na YouTube, bol veľmi populárny iný spevák s menom Justin – Justin Timberlake. Dovolím si povedať, že Bieberov najnovší album je veľmi podobný štýlovo aj kvalitou dnes už kultovému albumu Futuresex/Lovesounds. Žijeme už síce v inej dobe a Bieber do svojho albumu dal dosť veľa zo svojej osobnej cesty, ale podobnosť je evidentná v nasledujúcich dvoch gospelovo-ladených skladbách od oboch Justinov:

Believe – Justin Bieber

Losing my Way – Justin Timberlake

Ponaučenie? Berte si to najlepšie od svojich predchodcov, ale dávajte do toho niečo zo seba.

Zhrnutie

Ak chcete, hejtujte ďalej, ale pozrite si predtým dokument Never Say Never (trailer nižšie). Ak už nič, snáď budete Justina rešpektovať odhodlanie a snahu neustále na sebe pracovať a byť autentický pre svojich fanúšikov. No a prinajhoršom ste aspoň dočítali celý článok o Justinovi Bieberovi. Aký je to pocit?